Анастасія Кисіль

До уваги абітурієнтів: особливості вступу на медичні спеціальності цього року

Порядок прийому абітурієнтів спростили, а прохідний бал знизили. Таким чином хочуть, щоб українські діти мали можливість здобути вищу освіту навіть під час війни

Цьогоріч, у зв’язку з воєнним станом, порядок прийому абітурієнтів на навчання на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров’я» значно спрощені, а прохідні бали - зменшені Як пояснюють в Міністерстві охорони здоров’я України, це все зробили для того, щоб майбутні абітурієнти змогли вступити на медичні спеціальності та отримувати вищу освіту попри війну.

Міністерство охорони здоров’я закликає майбутніх абітурієнтів вступати до медичних закладів та пов’язувати своє життя з професією лікаря. Загалом до сфери управління МОЗ належать 15 університетів та 2 академії. 

Це особлива та надважлива професія. А наші українські медики за свій високий професіоналізм, безвідмовність й універсальність знань та практичних навичок високо цінуються не тільки в Україні, але і за кордоном, - кажуть у пресслужбі міністерства. - Наші медичні університети пишаються своїми випускниками, які в мирний час і в години воєнного стану довели високу якість підготовки, рятуючи українців.

На сьогодні підготовка фахівців галузі знань «Охорона здоров’я» здійснюється за дев’ятьма спеціальностями: «Медицина», «Педіатрія», «Стоматологія», «Медсестринство», «Медична психологія», «Технології медичної діагностики та лікування», «Фізична терапія, ерготерапія», «Фармація, промислова фармація», «Громадське здоров’я».

За пропозицією Міністерства охорони здоров’я цьогоріч скасували вимоги до мінімального балу зі вступних випробувань – 150 балів на спеціальності «Медицина», «Педіатрія» та 130 балів – на спеціальність «Фармація, промислова фармація». Крім того, у правилах прийому кожен університет самостійно прохідний бал, але це має бути не нижче 100 балів.

Нагадаємо, що випускники шкіл звільняються від проходження зовнішнього незалежного оцінювання, але мають пройти конкурсний відбір за результатами  національного мультипредметного тесту (НМТ). Основна сесія зі складання тесту проходитиме з 18 липня до 10 серпня. Для тих, хто не встиг вчасно зареєструватися на НМТ, передбачено додаткову та спеціальну сесії, які пройдуть у серпні та вересні відповідно.

Майбутні студенти зможуть подати до 5 заяв на місця державного і регіонального замовлення та до 20 заяв на небюджетні конкурсні пропозиції. Важливо, що реєстрація електронних кабінетів вступників розпочинається 1 липня.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео