Анастасія Кисіль

МОЗ: психологічна підготовка дитини до щеплення

IMG_3074

В Україні, зокрема і у Тернополі, вакцинують неповнолітніх, а у “Дії” можна згенерувати дитячий COVID-сертифікат

Про те, як підготувати дитину до вакцинації, повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

- Перед проведенням щеплення лікар здійснює огляд дитини та оцінює загальний стан її здоров'я. Важливо розуміти, що дитина може хвилюватись і тривожитись щодо процедури вакцинації, потребувати психологічної підтримки. Вона може не розуміти навіщо робити щеплення, якщо вона здорова. Щеплення захищає здоров'я вашої дитини, тому ваше завдання – підготувати сина чи доньку до процедури, в ігровій формі пояснити особливості вакцинації, - йдеться у повідомленні. 

Pasted into
Pasted into

Як саме розпочати психологічну підготовку дитини до щеплення?

  1. Обговоріть із дитиною процедуру, яку вона проходитиме, завчасно. Дайте відповіді на всі запитання, які можуть її цікавити.
  2. Опишіть дитині кожну дію медпрацівника, поясніть, навіщо обробляти місце уколу, як працює шприц тощо. Можна разом переглянути мультфільм чи спеціальні відео про вакцинацію дітей.
  3. У жодному разі не наголошуйте на тому, що укол безболісний – це буде брехнею. Краще розкажіть, що лише так вакцина зможе потрапити у її організм і допомогти йому протистояти захворюванню.
  4. Говоріть у позитивному ключі, ставте себе, вакцинованих маму або тата, у приклад.
  5. Візьміть із собою до медзакладу улюблену іграшку чи річ дитини, яка може дати їй відчуття комфорту та відвернути увагу.

Pasted into
Pasted into

Якщо перед процедурою дитина почувається стривоженою та переляканою, спробуйте такі техніки:

- Техніка стискання. Запропонуйте дитині стискати м’ячик або власні долоні. Необхідно сильно стиснути щось долонями та затриматися на 5 секунд у такому стані. Наступний етап: розслаблення і повторення циклу.

- Послухайте разом музику або поспівайте. Це допоможе дитині відволіктися від процедури, а відтак вона буде більш розслабленою.

- Спробуйте попрацювати з уявою. Уявіть разом із дитиною місце, яке їй приємне. Попросіть сина/дочку описати те, що він/вона бачить, які запахи та звуки чує, що відчуває.

- Важливо пам’ятати, що іноді щеплення, які захищають вашу дитину від інфекційних захворювань, можуть викликати тимчасовий дискомфорт, наприклад, незначний біль у місці ін’єкції, підвищення температури. З цієї причини дитина може нервувати і плакати, відповідно, після щеплення вона потребує більшої уваги, - йдеться у повідомленні.

До Національного календаря внесені щеплення від 10 інфекційних хвороб. Більшість із них проводяться у ранньому дитячому віці. Якщо ви чи ваша дитина з певних причин пропустили планове щеплення, варто якнайшвидше наздогнати графік імунізації. 

Фото з допису та відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео