Ростислав Фук

На Тернопільщині проростають червонокнижні первоцвіти (фото)

Первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах

На території Національного природного парку «Дністровський каньйон» проростають рідкісні первоцвіти, які занесені до Червоної книги України: підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфеля, сон-трава, горицвіт весняний, чемерник червонуватий та ряд інших рослин. Про це повідомили на сторінці парку у фейсбуці.

Працівники парку щорічно проводить Всеукраїнську акцію «Збережемо первоцвіти» серед учнівської молоді.

Прикро, що на вулицях, ринках та узбіччях доріг з’являються продавці червонокнижних весняних квітів. Люди добре знають, якої шкоди завдають природі, але з року в рік цим займаються, і що найсумніше, вчать цього своїх дітей, – йдеться в повідомленні.

Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квіти, ламаються стебла та бруньки.

Первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах.

Зникнуть первоцвіти - зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комах, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й висихати. Закликаємо кожного бережливо ставитись до навколишнього природного середовища, нашого довкілля, що своєю чергою стане гарантією збереження первоцвітів на теренах нашого краю, країни та всієї планети, – кажуть працівники парку.

До слова, згідно з чинним законодавством, знищуючи рідкісні та зникаючі види рослин, громадяни порушують закони України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України» та несуть відповідальність за статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою штраф від 20 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-850 грн) та відшкодовуються завдані збитки за кожну зірвану рослину в розмірі від 49 до 62 гривень.

Фото Національного природного парку «Дністровський каньйон»

Вибір читачів за тиждень

Відео