Ростислав Фук

На Тернопільщині зацвіла червонокнижна лілія (фото)

Зацвітає молода рослина у віці 4-5 років

Лілія лісова (Lilium martagon L.) квітка виду, занесеного до Червоної книги України, розцвіла в природному заповіднику «Медобори». Про це повідомили на фейсбук-сторінці заповідника.

Природоохоронний статус рослини: Неоцінений. Цінний для науки вид, бо є єдиним дикорослим представником роду лілій в Україні, де проходить південна межа ареалу.

Багаторічна трав’яна рослина 50– 150 см заввишки. Велика цибулина яйцеподібної форми, черепитчаста, жовта. Квіти лілії лісової великі, проте мають неприємний запах. Під час плодоношення стебло лілії стає схожим на старовинний канделябр, бо плоди коробочки підіймаються вгору, а з них, як ядра з гармати, розлітається насіння. Насіння проростає на наступний рік, а зацвітає молода рослина у віці 4-5 років.

В Україні лілію назвали лісовою, бо росло її в наших лісах дуже багато. У давні часи цибулини згодовували коровам, щоб молоко було жирнішим. У заповіднику зустрічається у лісових масивах від декількох одиниць до декількох десятків особин різного віку, які зростають групами, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Великих рідкісних змій виявили в урочищі на Тернопільщині

Фото Івана Добриводи

Вибір читачів за тиждень

Відео