Віра Олександрович

На Тернопільщині розкритикували діяльність Дениса Шмигаля і Андрія Тарана (фото)

Сесія1

Цілу низку звернень до керівництва країни ухвалили депутати Тернопільської облради на 7-му засіданні 14-ї сесії 25 вересня. Що цікаво, усі ці документи отримали від 34 до 36-ти голосів «за», причому – без обговорення у залі.

Нагадаємо, депутати спершу працювали доволі ефективно, прийняли понад 30 питань. Проте згодом, як тільки дійшли до бюджетного питання, розпочали дискусію, що врешті призвела до перенесення засідання на 29 вересня.

Сесія2
Сесія2

Зокрема, депутати підтримали такі питання:

- «Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради щодо надання статусу учасника бойових дій військовим священникам (капеланам, волонтерам), які брали участь в антитерористичній операції на території Донецької і Луганської областей упродовж 2014-2016 років» (34 «за»), - «Про звернення депутатів Тернопільської облради до Президента Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо спроб чинного Міністра оборони України Андрія Тарана внести зміни до військових знаків розрізнення» (36 «за»), - «Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента В. Зеленського, Верховної Ради, Кабінету Міністрів щодо недопущення відтермінування індексації пенсій громадян» (36 «за»); - «Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України щодо відзначення на державному рівні у 2021 році пам’ятної дати: 100-річчя з дня народження Осипа Дякова» (36 «за»); - «Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента В. Зеленського, Верховної Ради, Кабінету Міністрів щодо розроблення дієвого і законного механізму реєстрації земельних ділянок фермерськими господарствами з часу їх реєстрації" (36 «за»); - «Про звернення до керівників країни щодо присвоєння розвіднику Ярославу Журавлю звання Героя України (посмертно)» (36 «за»); - «Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Володимира Зеленського та Генерального прокурора Ірини Венедіктової з приводу неприпустимості використання правоохоронних органів для політичного тиску на Православну Церкву України, її кліриків та вірян» (36 «за»).

Сесія3
Сесія3

Також політики підтримали «Звернення до Президента, Кабінету Міністрів, Міністерства освіти і науки, Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів щодо збереження біологічного і ландшафтного різноманіття, як складової національної безпеки держави» (36 «за»). Натомість 35 «за» отримало «Звернення щодо започаткування обов’язкового виконання учнями, вихованцями, педагогічними працівниками у закладах загальної середньої освіти Державного Гімну України». Окрім того, сесія звернулася до Акціонерного товариства «Українська залізниця» із пропозицією передачі у комунальну власність приміщення будинку культури «Залізничник», що у Тернополі (34 «за»).

- Ми ж розуміємо, що вони все одно не віддадуть, - каже голова облради Віктор Овчарук. – Але спробу зробити треба… Хіба нам не потрібен «Залізничник»?

Овчарук
Овчарук

Обласна рада також закликала Президента Володимира Зеленського і Верховну Раду розглянути діяльність Кабінету Міністрів і прийняти відповідні рішення. У тексті йдеться (цитуємо): «…Новосформований Кабінет Міністрів на чолі з новим Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем за короткий час своєї роботи показав повну неспроможність протистояти загрозам, які постали на сьогоднішній день перед Україною. Через нездатність Дениса Шмигаля фахово організувати роботу Уряду, виконавча влада не виконує зобов’язання із перерахування субвенцій місцевим бюджетам, передовсім не забезпечене фінансування в повному обсязі галузі охорони здоров’я області. А на здійснення заходів протидії епідемії коронавірусу Уряд не виділив взагалі жодної гривні. Обіцянка Прем’єр-міністра надати області 30 млн грн на облаштування обласної інфекційної лікарні виявилася пустою. Такими ж голослівними виявилися обіцянки Уряду щодо придбання медичної апаратури, необхідної лікарням Тернопільщини для допомоги хворим на COVID-19...».

До речі, принагідно депутати також вирішили, що право щодо віднесення відповідних територій до зон за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19 слід передати до повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Фото з трансляції на сайті облради

Вибір читачів за тиждень

Відео