На Тернопільщині відбувся урочистий захід з нагоди 72-річчя операції «Вісла» (фоторепортаж)
Днями у Будинку культури с. Лозова відбувся урочистий захід з нагоди 72-річчя операції «Вісла». Нагадаємо, що у ті роки примусово виселили близько 700 тис. людей. Західний кордон СРСР був визначений без врахування етнічного розселення українців та поляків.
Тож комуністична влада вирішила врегулювати це, просто насильно переселивши людей із їхньої батьківщини. 9 вересня 1944 року в Любліні СРСР та Польща уклали угоду про «взаємний обмін населенням».
Про ці жахливі, трагічні події ми дізнавалися з уст присутніх. Своїми спогадами ділились переселенці, а нині жителі с. Соборне, Рута Сердига та Володимир Солтисяк. Про гіркоту та біль пережитого вони розповідали зі сльозами на очах і невимовним болем.
Отець Ігор Бойчук, парох місцевої церкви, зауважив якою трагедією для людей була депортація. І хоча переселення відбувалось на українські землі, все ж це була чужина. Адже це територія з іншими традиціями, звичаями, менталітетом.
Також представники підростаючого покоління нашої громади поклали квіти до пам’ятного знака «Депортація 1946-2016».
Найбільшого колориту вечору додали пісні у виконанні народного аматорського лемківського хору «Конар Лемківщини» БК с.Соборне (керівник – відмінник народної освіти України Анатолій Мацейків, концертмейстер Андрій Величко) та лемківський вірш «Ялина», який декламувала директор БК с.Чернелів-Руський Людмила Мита. Розвеселив публіку виступ дівчатка-лемківчатка Марічки Петрів (с.Соборне). А Дарія Ткач проникновенним виконанням пісні «Чужина» зворушила публіку до сліз. Також звучали лемківські мотиви у виконанні дуету Вікторії Гуменної та Уляни Ковалик, дитячого вокального ансамблю «Солодка нота» БК с.Лозова (керівник Вікторія Гуменна) та зразкового аматорського фольклорного колективу «Чернелівські забави» БК с.Чернелів-Руський (керівники – Тарас Сотула та Людмила Мита).
На завершення заходу прозвучав духовний гімн України «Боже великий, єдиний». Після урочистостей отець Ігор Бойчук відправив панахиду біля пам’ятного знаку «Депортація 1946-2016», додає Байковецька громада.
Фото з відкритих джерел