Орест Сарматський

Найдорожчі гриби вирощують у Чернівецькій області (Агроновини)

0601 (Copy)

Ще на початку ХХ століття в Україні активно вирощували такі екзотичні культури, як гриби трюфелі та ананаси.

Традиції такого типу господарювання було втрачено століття тому, утім, українські фермери починають їх відновлювати. Наприклад, білі та чорні трюфелі вирощує Михайло Козьма з Чернівецької області.

Період повернення інвестицій у такому бізнесі достатньо тривалий. Щоб отримати перший урожай грибів фермер чекав протягом п’яти років – саме за цей час з посіяних спорів виросли трюфелі. Утім, посіявши гриби один раз, урожай з ділянки можна збирати протягом 10 – 20 років.

Сіють спори трюфелів між деревами (горіх, дуб, бук, ліщина). Гриби беруть з дерев корисні речовини для росту.

Ціннішими вважаються білі трюфелі. Вартість продукту – 400 євро за 100 грамів. З одного гектара грибної плантації збирають до 15 кілограмів трюфелів. Для їх вирощування можна застосовувати штучне зрошення, адже грибам потрібно багато вологи.

- Найбільш поширений ареал білого трюфеля – Воловецький, Березнянський та частково Перечинський райони Закарпаття. Трюфель любить південні схили, мішані ліси і вологість – інакше гриб себе некомфортно почуватиме, – зазначив Михайло Козьма.

Джерело: seeds.org.ua

   

Чорні вареники з білою бриндзею: на Закарпатті шукають нові рецепти для місцевого суперфуду

0602 (Copy)
0602 (Copy)

Банош і кулеша з бриндзею – у Карпатах це коронні автентичні страви! Однак тутешні ресторатори і виробники цього суперфуду вирішили піти далі – розробляють ціле меню з використанням гуцульської овечої бриндзі.

На меті не просто створити страви «для галочки», мовляв, і тут є бриндзя. Прагнуть більшого – щоб люди приходили знову і знову, замовляти саме цю унікальну страву, розповів Олександр Мартин, голова асоціації виробників традиційних карпатських високогірних сирів.

- Овеча бриндзя – це крафтовий, локальний продукт, який ми стараємось презентувати широкому загалу. Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів була створена тільки 3 роки тому. Зараз у нас є лише 4 сертифіковані виробники, які згідно з специфікацією виробляють гуцульську овечу бриндзю.

Ми проходимо внутрішній і зовнішній контроль. Ведемо журнали з виробництва на полонині, а по переробці будза на бриндзю – внизу. Працюємо поки що з невеликими об’ємами. В майбутньому, сподіваюсь, ми збільшуватимемо кількість сертифікованих виробників і об’єми виробництва, – розповідає Олександр Мартин.

- Переважна більшість людей знає, що бриндзю можна вживати з баношем, або кулешею. Ми намагаємось презентувати бриндзю у сучасній інтерпретації, у нових стравах. Шукаємо різні рішення. Є в нас роли з вурдою. (в Італії вурда більш знана, як Ricotta — сир, що виготовляється з молочної сироватки – ред.). Є чорні вареники з бриндзею. Салат з вурдою і копченим лососем та інші страви, – додає Олександр.

Маринований у меді будз, бутербродну намазку на основі бриндзі… Всі ці неймовірні за смаком страви презентували під час промоційного туру культурно-туристичним маршрутом «Гуцульські сирні плаї» у мистецько-гастрономічному просторі Рахова галереї «FRANKO’3».

За словами Олександра Мартина, виробники традиційних карпатських високогірних сирів співпрацюють з багатьма відомими шеф-кухарями, спільно розробляють нові рецепти з використанням овечої бриндзі.

Джерело: seeds.org.ua

Вибір читачів за тиждень

Відео