Ростислав Фук

Науковці вивели безкісточковий сорт черешні

Дослідження проводять у США та Великобританії

195

Завдяки новим технологіям генетичного редагування найближчим часом будуть представлені сорти черешні без кісточок та стійкі до розтріскування та хвороб сорти цієї культури. Про це в інтерв’ю FreshPlaza розповів Стефано Луглі, науковий координатор виставки фруктової індустрії Macfrut (3-5 травня 2023 року), пише agronews.ua.

Він наголосив, що перші результати поточних біотехнологічних досліджень, які проводяться в США та Великобританії, викликають неабиякий резонанс. Різноманітні стартапи, які підтримують транснаціональні корпорації та деякі міжнародні дослідницькі інститути, інвестують значні кошти в розведення черешні завдяки технологіям допоміжної еволюції.

Завдяки новим технологіям генетичного вдосконалення, заснованим на редагуванні геному та цисгенезисі, найближчим часом будуть представлені сорти черешні без кісточок, – сказав Стефано Луглі. – Крім того, можна буде вирощувати стійкі до розтріскування сорти та рослини, стійкі до хвороб, здатні адаптуватися до кліматичних змін. Технології допоміжної еволюції дозволять отримати покращені сорти, ідентичні традиційним, але за нижчою ціною, ніж ті, які отримані при звичайній селекції, завдяки швидшим і точнішим методам селекції.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео