Віра Олександрович

Тернопільщина: оформлення «євробляхи» суттєво подорожчає із 23 лютого

Бляхи

Пільговий період оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації добігає кінця, нагадали жителям Тернопільщини. Особливо серйозно ці зміни зачеплять інтереси власників авто на «євробляхах».

Як повідомили у Секторі комунікацій Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) в області, період дії перехідних положень Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів із застосуванням коефіцієнта 0,5 закінчиться опівночі у п'ятницю, 22 лютого 2019 року.

- Тобто уже 23 числа при митному оформленні транспортних засобів громадян акцизний податок стягуватимуть у повному обсязі, - наголошують митники.

Нагадаємо, новий порядок митного оформлення транспортних засобів з іноземною реєстрацією діє із 25 листопада 2018 року, тобто із дня набрання чинності Законів України від 08.11.2018 року № 2611-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових автомобілів» і № 2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» («Терен» про це писав докладно ТУТ і ТУТ – прим.).

- Оформити легковий транспортний засіб із застосуванням пільги громадяни зможуть, якщо подана із метою оформлення транспортного засобу для вільного обігу і прийнята митницею електронна митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, у якій немає жодних зауважень, - пояснюють у податковій. – Тобто наявні: всі необхідні документи, достатня сума коштів тощо.

Не зможуть це зробити у разі, якщо до 22 лютого цього року, включно, оформили картку відмови чи відкликали митну декларацію, або немає можливості для подання декларантом і прийняття митницею нової митної декларації, якщо станом на 22 лютого 2019 р. транспортний засіб заїхав або ж перебуває у пункті пропуску через Державний кордон України та оформлюється чи очікує оформлення попередньої митної декларації.

Фото із відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео