Віра Олександрович

Організовані колективи на Тернопільщині вакцинуватимуть препаратом Pfizer-BioNTech

Етап

Уже 4-й етап вакцинації від COVID-19, на якому щеплять людей 60+, стартував в Україні. Тернопільщина – не виняток. 

Причому вакцинувати у нас медики також планують усіх охочих віком 18-59 років, які мають супутні захворювання, ув’язнених і персонал закладів позбавлення волі та слідчих ізоляторів. Про це повідомили сьогодні, 23 червня, на сторінці Тернопільської обласної державної адміністрації. Паралельно стартувала вакцинація організованих колективів.

У повідомленні також йдеться (цитуємо): «…Одночасно продовжується щеплення пріоритетних груп із попередніх етапів, як-от медики та інші працівники закладів охорони здоров’я, мешканці і персонал будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, маломобільні громадяни, соціальні працівники і священнослужителі, освітяни, військовослужбовці та співробітники інших структур державної безпеки, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування усіх рівнів, працівники паливно-енергетичного комплексу та інших структур, від яких залежить функціонування держави...».

Що цікаво, на підконтрольній українському уряду території зараз щеплюють громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Крім того, вже розпочалася вакцинація організованих колективів, які мають у своєму штаті понад 50 осіб, охочих щепитися. Їх щеплюють вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Про це докладно розповіли на сторінці Департаменту охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації

У повідомленні, зокрема, йдеться (цитуємо): «…Організовані колективи вакцинують у кожному регіоні України в тій послідовності, в якій вони записувалися через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я. Цей процес відбуватиметься поступово і залежатиме від кількості мобільних бригад з імунізації. Водночас навчання медичного персоналу для вакцинації триває, а кількість бригад постійно зростає. Залишити заявку на виїзд мобільної бригади для щеплення співробітників компанії можна за номером контакт-центру 0 800 60 20 19. Для цього організовані колективи мають призначити відповідального за підготовку та організацію процесу вакцинації. Ця людина складає поіменні списки охочих щепитися працівників…».

Зауважимо, до приїзду мобільної бригади керівництво колективу має забезпечити необхідні умови, у тому числі – належне приміщення для вакцинації. Якщо ж охочих щепитися в компанії – менш як 50, у Міністерстві охорони здоров’я радять їм записатися до листа очікування вакцинації індивідуально на сайті або у мобільному додатку “Дія” чи за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.

Нагадаємо, у Тернополі діє тимчасовий Центр вакцинації.

Довідка. Станом на 21 червня 2021 р. уже зареєстрували 1 447 заявок на вакцинацію колективів, загалом на 216 893 особи. Також понад 90 центрів вакцинації в 17-ти регіонах держави щеплюють усіх охочих, хто записався до листа очікування. Станом на 23 червня в Україні зробили 2 149 244 щеплень проти COVID-19. Одну дозу вакцини отримали 1 755 137 людей, завершили вакцинацію 394 107 осіб. Дізнатися більше про вакцинацію проти COVID-19 можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Фото зі сторінки Тернопільської обласної державної адміністрації у соціальній мережі «Фейсбук»

Вибір читачів за тиждень

Відео