Орест Сарматський

Польські фермери викидають картоплю через карантин і падіння попиту (Агроновини)

1301 (Copy)

Локдаун та обмеження в роботі кафе і ресторанів зменшують потребу у переробці продукції, зокрема картоплі, стверджують польські фермери. 

Через це тисячі тонн продукції лежать непроданими на складах і можуть бути утилізовані. Про це повідомляє kurkul.com.

Так, польський фермер Збишек Голда готовий вивезти в ліс близько тисячі тонн картоплі, призначеної на переробку на фрі і яку він не може продати. Частина цьогорічного врожаю продана. Решта – близько 1000 т картоплі лежить у складі.

– Товар не продається. Локдаун, в результаті якого галузь HoReCa зупиняється, зменшує потребу в переробці картоплі фрі. Підприємства-переробники тріщать по швах, не можуть нічого з тим зробити, на даний момент ви можете відвезти картоплю до лісу до кабанів, – зізнається пан Збишек.

Непродана картопля на складі сьогодні еквівалентна приблизно 400 т добрив або трактору, який потрібен у господарстві, підрахував фермер.

– Карантин зменшив обсяг законтрактованого урожаю картоплі, тому що продаж картоплі фрі значно знизився навесні, але це не може бути здійснено так легко та без проблем на фермі. Готували поля, закуповували насіннєвий матеріал і ніхто не очікував такого різкого падіння продажів переробленої продукції, – каже фермер.

На думку Збишека Голди, пандемія, як лакмусовий папірець показала, як працює ринок не лише в аграрному секторі, а й на будь-якому іншому.

1302 (Copy)
1302 (Copy)

Першу партію українського часнику відправили до Великої Британії

Асоціація виробників часнику України почала співпрацювати з підприємцями Великої Британії щодо експорту часнику.

Про це AgroPortal.ua повідомила керівник проєктів Асоціації виробників часнику України Юліанна Мусса.

— Пів року тривали переговори щодо українських сортів та якості самого продукту. У 2020 році Велика Британія вийшла із зони ЄС, але правила торгівлі залишились поки що незмінними. У 2021 році Велика Британія змінює правила торгівлі. І якщо ми говоримо про дослідження, то українським часником цікавляться не вперше, — розповідає Юліанна Мусса.

За її словами, при експорті в 2020 році потрібен був фітосанітарний сертифікат, Евро-1 або сертифікат походження та сертифікати відповідних органів за вимогою. Але бажаним залишається GLOBALG.A.P.

— Без сертифікату GLOBALG.A.P. буде складно потрапити на полицю маркету, — зазначає Юліанна Мусса.

Вона додала, що до Великої Британії були відправлені сорти часнику Любаша, Любава Таврійська, Харківський Фіолетовий, Дюшес, Софіївський, Ірен.

— Незабаром очікуємо на позитивну відповідь, адже деякі країни ставлять під питання якість китайського часнику і сам процес вирощування: як вирощують, що додають, які добрива вносять, чим обробляють кінцевий продукт. Основною і головною проблемою для українських виробників часнику є правильне зберігання та правильне транспортування. Зберігання овочів залишається великою проблемою українських фермерів і кооперативів, — стверджує Юліанна Мусса.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео