Тамара Коблик

Померла легендарна співачка Ніна Матвієнко

Через два дні, 10 жовтня, Ніні Матвієнко мало виповнитися 76 років. Світла пам'ять

Відома співачка, народна артистка України, Ніна Матвієнко померла на 76-му році життя. Про це 8 жовтня повідомила на своїй сторінці у фейсбуці її донька Антоніна Матвієнко.

Жодних подробиць смерті співачки наразі не уточняється. Через два дні, 10 жовтня, Ніні Матвієнко мало виповнитися 76 років.

Ніна Матвієнко – українська співачка та акторка. Народна артистка Української РСР, лауреатка Державної премії ім. Шевченка, Герой України. Член Спілки кінематографістів України. Мати співачки Антоніни Матвієнко.

У репертуарі співачки багато народних пісень, серед них обрядові, ліричні, гумористичні, пісні-балади, українські пісні XVII—XVIII сторіччя. Зіграла в телевиставах («Маруся Чурай», «Катерина Білокур», «Розлилися води на чотири броди»), художніх фільмах («Солом'яні дзвони», «Пропала грамота»). Співачка озвучила ряд науково-популярних, хронікально-документальних кінофільмів, кілька теле- і радіопрограм. 1984 року брала участь у створенні українського мультфільму «Колискова».

У 1978 році за великий внесок у розвиток українського мистецтва Ніна Матвієнко отримала звання заслуженої, в 1985-му – народної артистки України. У 2006 році тодішній президент Віктор Ющенко нагородив співачку званням Героя України.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео