Олег Снітовський

Шок! Радник з Тернопільщини розповів, як «8 фермерів» поділили всю державну землю

Заставка-12192

Михайло Апостол, радник міністра МВС та першого віце-прем’єра (з аграрних питань) Степана Кубіва оприлюднив аналіз однієї з довідок Мін’юсту

- Я помилявся, коли багато разів говорив, що в Україні шалено зростає і розвивається корупційний, «тіньовий» ринок земель с/г призначення. І що понад 15% земельних ділянок мають уже інших власників пише Михайло Апостол на сайті АгроПоліт.

Ринок – це коли відбувається дія з купівлі/продажу та паралельно – сплата податку. На жаль, нічого такого немає.

Аналізуючи офіційні дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Мін’юсту станом на 21 березня 2018 року можна сміливо сказати: практично всі землі с/г призначення державної власності (а їх було більш ніж 10 млн га) у прямому підпорядкуванні держави уже ніколи не будуть! Все роздано, розділено, захоплено, взято в довготермінову та безстрокову оренду приватним с/г підприємствам, «фермерами», під ОСГ, в постійне користування міністерствам, установам та іншим різноманітним громадським структурам.

Сьогодні проаналізую землі з цільовим призначенням «Для ведення фермерського господарства». Це шок! Усього таких земель – понад 4 млн га. Право власності уже мають на майже 2 млн га, плюс ще додасться 520 тис. га, згідно із постановою Кабміну. Також 1,7 млн га зареєстровано в Мін’юсті право довготермінової оренди. І найголовніше і найцікавіше – 8 «фермерів» зареєстрували право власності на майже півмільйона гектарів, кожному – не менш як по 62 тис. га. Думаю, що цю землю вони якимось чином отримали за заслуги перед Батьківщиною. Інший кричущий факт – згідно з даними цього ж реєстру: 3 власники взяли в довготермінову оренду 637 тис. га земель держвласності, тобто, по 200 тис. га з гаком...

Решта землі (майже три мільйона га) перебуває в користуванні та власності майже 45 тис. фермерів. Невже цей державний мільярд коштів платників податків піде «за призначенням»? Не вірю, але буду контролювати. Як радник міністра МВС та першого віце-прем’єра з аграрних питань Степана Кубіва, я детально вивчу цю ситуацію і триматиму руку на пульсі. Адже головне питання – хто і як посприяв, щоби в одні руки відійшли тисячі га держземлі вартістю на мільярди гривень, - пише Михайло Апостол.

Agro-Lands
Agro-Lands

minust
minust

Офіційна довідка Мін'юсту - на її основі підготовлена графіка

Вибір читачів за тиждень

Відео