Рідним двох полеглих воїнів вручили посмертні відзнаки «Почесний громадянин Тернопільської області» (фото)

Відзнаки рідні отримали 14 березня у День українського добровольця

У День українського добровольця, 14 березня, перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук вручив посмертні відзнаки рідним полеглих воїнів. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної ради.

Так, під час сесії облради 8 лютого 2024 року, присвоїли звання «Почесний громадянин Тернопільської області» посмертно двом військовослужбовцям з Тернопільщини:

- Назару Мялікгулиєву – військовослужбовцю 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, який загинув 23 червня 2022 року на східному напрямку оборони під час виконання бойового завдання, захищаючи територіальну цілісність та суверенітет України; 

- Андрію Теребію – військовослужбовцю 81-ї окремої аеромобільної бригади 122 ОАеМБ, який загинув 4 квітня 2022 року в боях за місто Рубіжне Луганської області.

Нагадаємо, що вручення посвідчення та нагрудного знака «Почесний громадянин Тернопільської області» супроводжується також виплатою одноразової грошової винагороди у розмірі десяти мінімальних заробітних плат родинам полеглих воїнів.

Довідково:

Назар Мялікгулиєв (позивний «Поет») народився 9 жовтня 1990 року у селі Кобиловолоках, нині Теребовлянської громади Тернопільського району Тернопільської області. Український поет, військовослужбовець, молодший сержант Збройних Сил України, учасник російсько-української війни. Кавалер ордена «За мужність»  III ступеня (2022 року, посмертно), Почесний громадянин Тернопільської області (2024 рік, посмертно).

Після закінчення Теребовлянської загальноосвітньої школи № 2, 8 працював у лісництві з перервою на військову службу – у 2008–2010 роках служив за контрактом у ракетній бригаді (механік-кулеметник, згодом – механік тактичних ракет).

У 2014 році був призваний за третьою хвилею мобілізації у складі батальйону на посаду зенітника. Назар пройшов бої під Кримським, а в 2015 – в районі Тошківки, Оріхового, Новотошківського Луганської області.

У серпні 2016-го пройшов курси перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас за проєктом «Україна – Норвегія». У грудні 2016-го повернувся до війська. Проходив службу у складі артилерійської бригади, яка на той час виконувала завдання на Луганщині.

Влітку 2017 року звільнився після закінчення терміну контракту й поїхав на заробітки до Європи, пів року був удома й знову повернувся на фронт.

У 2022 році потрапив на фронт вже всьоме. Воював у складі 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Загинув 23 червня 2022 року на східному напрямку оборони під час виконання бойового завдання, захищаючи територіальну цілісність та суверенітет України.

Похований у селищі Козова Тернопільського району Тернопільської області. Залишилась дружина та троє дітей.

Андрій Теребій (позивний «Сокіл») народився 28 жовтня 1991 року в місті Тернополі. Український військовослужбовець, солдат Збройних Сил України, участь російсько-української війни. Кавалер ордена «За мужність»  III ступеня (2022 року, посмертно), Почесний громадянин міста Тернополя (2022 рік, посмертно), Почесний громадянин Тернопільської області (2024 рік, посмертно).

Навчався у Тернопільській загальноосвітній школі № 23, Тернопільському Центрі професійно-технічної освіти № 2, Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя.

Від 2014 – учасник АТО. Військову службу проходив у 24 ОМБр, 54 ОМБр, а також в УДА. Учасник громадського руху ветеранів та волонтерів «Захисти Україну» та громадської організації «Res_Publica. Брати по Зброї».

17 лютого 2016 року нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції».

З початком російського вторгнення в Україну воював на фронті в складі 81-ша окрема аеромобільна бригада (Україна) 122 ОАеМБ. Загинув 4 квітня 2022 року в боях за місто Рубіжне Луганської області.

Похований 11 квітня 2022 року на Алеї Героїв Микулинецького кладовища.

Читайте також: У Тернополі вручили посмертні нагороди рідним полеглих Героїв

У Тернополі вшанували загиблих українських добровольців

Фото Тернопільської обласної районної адміністрації

Вибір читачів за тиждень

Відео