Орест Сарматський

Сезон полуниці в Україні офіційно відкрито (Агроновини)

2801 (Copy)

Хоча цього року старт був трішки із запізненням, в порівнянні з попередніми роками через тривалі низькі температури повітря, очікування щодо врожаїв даної ягоди оптимістичні. 

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомляє Український клуб аграрного бізнесу, пише agronews.ua.

– В Україні виробляється близько 55-60 тис тонн полуниці в рік. При цьому, близько 88% виробляється домогосподарствами для задоволення власних потреб та часткову подальшу реалізацію на ринках. Відповідно лише 12% полуниці виробляється на підприємства різних розмірів. 

Минулого сезону обсяги виробництва полуниці були скорочені через заморозки навесні 2020 року. Цього року, станом на середину травня, насадження полуниці не постраждали від заморозків, тому при сприятливих подальших погодних умовах цього року очікуються більша пропозиція на ринку. Тим паче, що висока ціна на полуницю минулого року додатково простимулювала виробників збільшити насадження, – розповідає Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

В Україні присутні як експортні, так і імпортні поставки полуниці, але вони відбуваються в різні періоди у відповідності з сезонністю власного українського виробництва. При цьому експортні поставки полуниці значно перевищують імпортні.

Так, в 2020 році було експортовано 2,7 тис тонн даної ягоди, при цьому імпортовано 0,6 тис тонн. В 2019 році розбіжність була ще більшою: 3,9 тис тонн проти 0,1 тис тонн. Основними покупцями української полуниці були європейські країни, левову частку серед яких займають поставки в Польщу (в 2020 році – 53%).

Хоча на даний момент ціна на полуницю достатньо висока, варто очікувати на її зниження протягом найближчих двох тижнів по мірі збільшення її пропозиції на українському ринку.

Джерело: agronews.ua

2802 (Copy)
2802 (Copy)

Перші органічні гарбузи з’явилися на ринку Європи

Перші органічні гарбузи, вироблені в Чилі, вже прибули до Європи, забезпечивши нову нішу виробництва цього органічного овоча, який широко споживається на півночі континенту.

Про це повідомляє freshplaza, пише agronews.ua.

– Ми вже працювали з цим продуктом разом з аргентинським виробником гарбузів, який виробляє їх більше 15 років у провінції Мендоса, але це перший рік, коли ми будемо продавати чилійські, – говорить Скарлет Гонсалес із бельгійської фірми Greenline Gate.

– Їх вирощував чилійський виробник лохини з великим досвідом в органічному виробництві, який вирішив внести інновації та спробувати цей продукт. Насправді гарбуз, який ми отримали тиждень тому, є першим і єдиним чилійським органічним  на даний момент, – каже вона.

Цей сорт – також відомий як потімаррон – невеликий, важить від 0,5 до 2 кг і має насичений оранжевий колір. За словами Скарлет, він незвичайний тим, що його легко готувати та обробляти, а також він має хороший термін зберігання; характеристики, які дали попит на нього під час пандемії, враховуючи підвищену обізнаність про переваги здорового харчування та споживання органічних продуктів.

– Однак на їх виробництво в Чилі все ще вплинули деякі проблеми. -Перш ніж висівати гарбузи, нам довелося імпортувати органічне насіння від повністю сертифікованого голландського спеціаліста та дотримуватись відповідних санітарних норм, щоб мати змогу ввести насіння в країну. Азартна гра та ризик для виробника, оскільки це спричинило величезні витрати на товар, який, певним чином, був недостатньо відомим у цій місцевості, однак ми дуже задоволені результатом, – говорить Скарлет.

За словами менеджера з продажу, більша частина органічних гарбузів з Хоккайдо, що споживаються в Європі, виробляється в основному в Південній Африці чи Новій Зеландії, але в травні та червні є прогалина, яку може заповнити Чилі, де виробництво розпочнеться дещо пізніше.

Джерело: agronews.ua

Фото з дописів

Вибір читачів за тиждень

Відео