Віра Олександрович

Щепитися зобов’язали працівників соціальної сфери і стратегічних підприємств Тернопільщини

МОЗ_професії

Обов’язковій вакцинації проти COVID-19 незабаром підлягатимуть працівники підприємств, установ та організацій, що мають стратегічне значення, а також усі, хто надає соціальні послуги, у тому числі – й на Тернопільщині.

Такий наказ МОЗу набирає чинність 9 грудня 2021 р. Про це сьогодні, 9 листопада, повідомили на сторінці ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України» у соціальній мережі «Фейсбук». За даними наших медиків, у МОЗі таки розширили перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Нагадаємо, «Терен» про це писав про такий проєкт.

У дописі, зокрема, йдеться (цитуємо): «Згідно з наказом, до освітян і працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додаються співробітники: - підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; - установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів; - підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 4.03.2015 р. №83».

Отже, працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 до 9 грудня, будуть відсторонені від роботи без збереження зарплати. Тобто до них будуть застосовувати ті ж вимоги, що раніше до освітян і працівників адміністрацій. Варто також нагадати, що у період відсторонення від роботи працівникам тепер не оплачують лікарняні.

«Держслужбовці та соціальні працівники, а також співробітники стратегічно важливих підприємств можуть щепитися організовано або індивідуально у зручному для них пункті чи центрі вакцинації», - нагадали у Державній установі «Тернопільський обласний центр контролю і профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України. 

Додамо, до урядового переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, у 2004 р. потрапили: ВАТ «Тернопільський комбайновий завод», Тернопільське державне науково-технічне підприємство «Промінь» і ВАТ «Тернопільський радіозавод «Оріон». Причому у Кабміні визначили цілу низку показників, за якими підприємство можуть вважати стратегічним.

Довідка. Докладний перелік і контакти пунктів та центрів вакцинації – ТУТ. У Тернополі зробили все, аби щепитися було легко.

Фото зі сторінки ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України» у соціальній мережі «Фейсбук»

Вибір читачів за тиждень

Відео