Орест Сарматський

Стало відомо, що буде з цінами на картоплю через неврожай (Агроновини)

0602 (Copy)

Через проливні дощі, які накрили більшість територій України в липні, урожай картоплі зіпсувався, а місцями почав гнити прямо на полях – через це фермери змушені знижувати ціни на картоплю.

Експерти зазначають, що якість картоплі різко погіршилася. Особливо постраждали виробники південних областей країни, зокрема Херсонської області, там картопля почала гнити прямо в полях.

На сьогодні українські виробники картоплі змушені мало не щодня переглядати ціни на свою продукцію, щоб хоч якось продати урожай.

Зараз продається переважно непридатна для зберігання картопля, яку виробникам потрібно збути якомога швидше. При цьому попит помітно знизився – споживачів часто не влаштовує зовнішній вигляд картоплі.

Зокрема, оптові виробники з Херсонської області пропонують картоплю по 3-4 грн/кг. Фермери інших областей, де урожай картоплі більш прийнятної якості, також знижують ціни. На сьогодні картопля надходить у продаж в середньому по 4-7 грн/кг, що в середньому на 16% дешевше, ніж до злив.

За прогнозами українських синоптиків, дощі на території країни триватимуть до кінця поточного тижня. Тому більшість українських фермерів сходяться на думці, що ціни на картоплю навряд чи зростуть до кінця серпня, поки не приступлять до збирання врожаю картоплі, яка придатна для зберігання.

Джерело: agronews.ua

   

Ціни рекордні, але це не межа: експерти прогнозують здорожчання соняшникової олії

Експерти прогнозують, що вже восени літр олії коштуватиме понад 100 гривень.

Серед причин такого здорожчання - вартість сировини та сезонність продукту.

Експерти кажуть, що саме ці фактори вплинули і на зменшення експорту української олії на 18%. Найменше доставили продукту до Італії, Іспанії та Іраку.

Як повідомлялося, від минулого року вартість цукру зросла мало не вдвічі, а найбільше зростання відбулося останніми тижнями, коли в господинь почався період консервацій. Кондитери вбачають в подорожчанні цукру картельну змову і звертаються з цього приводу до влади. А виробники говорять про несприятливі кліматичні умови та інші об'єктивні фактори.

Джерело: tsn.ua/groshi.

Вибір читачів за тиждень

Відео