![](/uploads/media/62/e4/62e4a2f02da5d037ecd15475e041e610_orig_thumb.jpg)
Тернопільщина отримала декілька флаконів сироватки, яка рятує життя
![1](/uploads/media/b3/6b/b36b5444278d789d997564d6bce9354a_orig.jpg)
На Тернопільщину надійшли сироватки проти дифтерії. Згідно з розподілом Міністерства охорони здоров'я України, область отримала 8 флаконів дифтерійного антитоксину.
Зробили це для того, аби при виникненні захворювання, надати пацієнту кваліфіковану допомогу. До слова, дифтерійний антитоксин не будуть розподіляти між лікувальними закладами, а видаватимуть виключно при необхідності. Нагадаємо, що дифтерійний антитоксин використовують для лікування і вводять при підозрі захворювання на дифтерію.
Сама ж дифтерія – це небезпечна інфекція із важкими ускладненнями та смертельними наслідками. При важких формах хвороби виникають порушення нервової системи, хвороба вражає і серце. Своєчасне введення сироватки є одним із способів порятунку життя, але все одно залишається ризик смерті.
До слова зробити щеплення проти дифтерії можна безкоштовно у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Зробити це можуть як дорослі, так і діти, пише Управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.
Фото з відкритих джерел