Ростислав Фук

Тернополяни отримали нові нарахування у платіжках за воду: що змінилося

Жителі багатоквартирних будинків оплачуватимуть за воду з врахуванням показників загальнобудинкового лічильника

Платіжка

Із 1 травня в Україні запрацював Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», згідно з яким мешканці багатоповерхівок оплачуватимуть також за внутрішньобудинкові втрати води. Про це повідомляють на сайті Тернопільської міської ради.

Відповідно до Закону, споживачі повинні оплатити за всю воду, яку подають на будинок. Якщо виникає різниця між розходом загальнобудинковим лічильником і тим, що спожили абоненти, то ця різниця (небаланс) розподіляється між усіма споживачами цього будинку або між тими, хто не має індивідуальних лічильників.

З червня споживачі, які проживають в багатоквартирних будинках, отримали рахунки, де вже по-новому застосовано норми законодавства щодо проведення нарахувань з врахуванням показників комерційного вузла обліку. Рахунки за травень споживачі отримали з врахуванням показників загальнобудинкового лічильника, – пояснює директор «Тернопільводоканалу» Володимир Кузьма.

Відтепер весь об’єм води, який заходить у багатоквартирний будинок, оплачуватимуть власники та співвласники цього будинку. Тобто, якщо у будинку є втрати води, наприклад у підвальних приміщеннях, мешканці будуть сплачувати за ці витрати також, а не лише за воду, яку вони використовують у власних квартирах.

Нарахування проводитимуть наступним чином: якщо власник квартири використав за місяць 5 м. куб води відповідно до особистого лічильника, то його частка за втрату води у будинку є пропорційно меншою, ніж власника іншої квартири, який використав 10 м. куб води і пропорційно більшою від частки власника квартири, який використав 2 м. куб води.

Тож фіксованої ставки немає, а оплата буде залежати від того, скільки власник квартири спожив води за індивідуальним лічильником і від того, скільки було втрачено води у будинку. Щоб не переплачувати за «втрачену» воду, балансоутримувачі, ОСББ та приватні обслуговуючі організації (колишні ЖЕКи) повинні слідкувати за станом мереж і вчасно усувати пошкодження, – йдеться в повідомленні.

У «Тернопільводоканалі» наголошують також, що якщо споживач тимчасово не проживає у помешканні через війну в Україні, все одно потрібно подавати показники. В іншому випадку проведуть нарахування по середньому споживанню за попередні 12 місяців, але не довше трьох місяців. Якщо на четвертий місяць показників не подадуть, абонента прирівняють до того, в якого відсутній індивідуальний лічильник.

Отримати додаткову інформацію споживачі можуть за телефонами: (0352) 519751, (0800) 354357, (0800) 509909.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео