Тернополянка проміняла різдвяний Тернопіль на теплу Мальту
Різдвяні свята на Мальті всього за 5 тис. гривень провела тернополянка Зоряна Юзвін. «Полювання» на цю нестандартну версію Європи із маленькими будиночками бежевого кольору дівчина почала ще з грудня. І все заради морських панорам, які відкривались із скель безлюдних і людних островів.
Зоряна уже досвідчений мандрівник. У її списку з 2012 року – 18 країн. Про планування економ-варіанту подорожі на омріяну Мальту та про усі особливості країни вона розповідає «Терену».
– Розкажи про процес «полювання» на дешеву поїздку.
– Цей процес потрібно любити. Від початку грудня перевіряти знижки на квитки. На Rainair це роблять у розділі Fare Finder. На Wizzair варто мати річну картку знижок на двох за 900 грн, яка окуповується навіть одним польотом в рік. А ще чекати тиждень перед Чорною п’ятницею і змогти на сайті, який ліг, таки зловити найдешевші квитки. І от ти вже запаковуєш різдвяні пампушки в рюкзак, а сніг таки нарешті притрусив Тернопіль і свідчить про час бігти в тепліші краї. Дешева нитка твого маршруту подорожі нащупана. Авіаквитки за 600 грн з Варшави в Мальту, за 700 грн - з Мальти до Кракова і за 140 грн - з Кракова до Львова. Ну і ще автобусом до Перемишля- 260 грн та потягом до Варшави – 340 грн (потяги в Європі дорогі). Але разом – за 2 100 грн на Мальту і назад. У рюкзаку поряд з різдвяними пампушками лежить плащ, купальник і кросівки. І вибігати з літака вже можна без пуховика. Хоча дехто поміняв взуття на літнє ще у морозяній Варшаві.
– Які витрати очікували попереду?
– Ми провели 3 дні у Польщі та 3 дні на Мальті. Знайшли житло на airbnb.com за 1 000 грн з особи (3 ночі). Готували їсти самі. Шукали продукти по знижках у супермаркетах. Таких там багато, адже ретельно стежать за терміном придатності. Також можна накупити півкіло ковбаси чи шинки за 1 євро. Ціну знижують, бо це залишки тоненької нарізки. А ще – там дешеві морепродукти – 1 кг морського коктейлю можна придбати за 5,5 євро. Ну і звісно – безкоштовні апельсини, мандарини, міні-грейфрути, що ростуть прямо на подвір’ях. І незрозуміло дешеві ананаси – 2 євро за кг. Тому на харчування витратила усього 30 євро. Проїзний квиток на 2 год. можна було придбати за 1,5 євро. Добратись поромом на інший острів – 4 євро. Їх на Мальті 7, 4 з яких - безлюдні.
– Чи вразила Мальта архітектурою?
– Коли ти живеш в мальтійській квартирі, ти як рибка або морепродукт. У банці. Бо будиночки маленькі, кімнати – теж. Але архітектура дійсно унікальна – усі будівлі –низькі, квадратні, виготовлені з каміння бежевого кольору. Коли тобі, як і місцевим, здається це нецікавим – дивишся на різнокольорові балкони, двері та віконця. І розчиняєшся в естетиці. Пройдеш трохи далі – усі такі європейські брендові вітрини. А звернеш у вуличку – і знов унікальність. Як от столиця Валлетта із міксом торгових вулиць та старовинною частиною. Ніби щось схоже на Єгипет, але без будь-якої занедбаності. А через декілька секунд зовсім не таке, унікальне.
– Чи варто було проміняти українську зиму на таку авантюру?
– Є переваги. Там мало туристів у цей час. Закрученість острову додає адреналіну, коли їдеш в автобусі із водієм праворуч – бо ж мусять бути британські культурні залишки у колишній колонії. Коли ж виходиш на території, вільні від будівель, і бачиш поміж опалими лимонами та помідорами морські панорами неймовірної краси – забуваєш про всі пунктики списку цікавих місць туриста.
– Чим здивувала Мальта?
– Відсутністю сміттєвих баків і вимогами залишами пакети зі сміттям під дверима. Вітрами Середземного моря, які руйнують твої плани на мінімальний об’єм і порядність зачіски. Повторними прогулянками ввечері після насиченого мандрівного дня і неконрольованим бажанням тримати враження міцно-міцно.
– Який буде напрямок наступного «полювання»?
– Після цих усіх країн – Нідерланди, Норвегія, Швеція, Швейцарія, Ліхтенштейн, Франція, Німеччина, Єгипет, Польща, Болгарія, Бельгія, Австрія, Італія, Литва, Угорщина, Данія, Чехія, Мальта – хочу поїхати в Іспанію, а саме в Барселону. Лоукости туди знайти не так просто. Але я ж так люблю планування подорожі.
– Що порадите туристам-початківцям?
– Спершу їздити у тури. Потім зрозуміти, як економити час та складати маршрути. І не боятись опинитись у чужому місті. Особливо якщо воно європейське. Там усе нове, але продумане до деталей для зручності туристів. У наших містах цього ще поки не вистачає.
Фото з архіву Зоряни Юзвін