Тернополяни просять анонімно розповісти, що було не так з громадським бюджетом
Восени тернополяни зможуть подавати свої проекти на Громадський бюджет. Цей конкурс не обходиться без відхилених ідей, а далі – без технічних проблем з голосуванням. Трапляється також і недобросовісна конкуренція та тиск з вимогою підтримати проект, який зовсім не цікавить. Тому тернополян просять розповісти про такі випадки анонімно, аби визначити напрямки потрібного впливу з боку активістів.
– Минулого року за право бути реалізованими У Тернополі змагались 100 проектів. Із них понад 40 відхилено. І хоча кількість поданих заявок зростає, очевидно, що механізм Громадського бюджету потребує удосконалення, – пише представник «Дій-Тернопіль» Марія Карабин. – У попередні роки наша команда ініціювала зміни до Положення про Громадський бюджет.
Завдяки цьому:
- до Номінаційного комітету (того, що розглядає проекти) було включено 3 представника від громадськості, яких обирали через голосування;
-затверджено ставку фінансування Громадського бюджету, це 1 % від міського бюджету;
- якщо проект реалізується на земельній ділянці, то вона не має бути у приватній власності.
Щоб зрозуміти, наскільки процедура Громадського бюджету відповідає потребам Тернопільської громади та зробити аналітику потрібних змін, тернополянам пропонують коротке анонімне опитування. У ньому можна оцінити якість проведення конкурсу, зазначити недоліки та труднощі, розповісти про бажані покращення. Опитування проводять ТУТ.
Прикладом цікавих історій Громадського бюджету стало те, як у Тернополі минулого року школи перемогли усю громаду.
Фото з відкритих джерел