У Чорткові реконструюють приймальне відділення лікарні за 8 мільйонів

Чортківська_центральна_міська_клінічна_лікарня,_2020

У ході реформування охорони здоров’я в Україні відбудуться зміни у системі другого рівня надання медичної допомоги. Звичні лікарні перестануть існувати в такому форматі, як вони є зараз. Їх перетворять на лікарні інтенсивного лікування І та ІІ рівнів. Медичні заклади ІІ рівня стануть базами госпітальних округів, таких на Тернопільщині буде три. Серед них – Чортківська центральна міська лікарня.

Відтак, оскільки у Чорткові буде опорна лікарня, зовсім скоро розпочнеться реконструкція її приймально-діагностичного відділення. Попередня вартість проекту – 8 млн грн, з яких 3 млн – кошти бюджету громади, а решта – з державного бюджету. До слова, у п’ятницю, 12 березня, на позачерговій сесії депутати вже передбачили виділення коштів для реконструкції.

Модернізація Чортківської лікарні включатиме збільшення площі відділення більш ніж на 100 метрів квадратних, капітальний ремонт будівлі та оснащення сучасним спеціалізованим обладнанням. Про ці та інші нововведення розповів головний лікар Роман Чортківський:

«Зважаючи на те, що наш медичний заклад належатиме до лікарень інтенсивного лікування ІІ рівня, у нас будуть збережені вузькопрофільні відділення, а приймальне відділення надаватиме кваліфіковану та комплексну допомогу хворим.

При проведенні робіт по реконструкції приймально-діагностичного відділення планується одноповерхова добудова зі сторони поліклініки та реконструкція існуючих приміщень.

Перш за все, у приймальному відділені з’явиться сучасне медичне обладнання. Деякі прилади ми вже отримали – комп’ютерний томограф, вартістю понад 18 млн грн та портативний апарат для проведення ультразвукової діагностики. Очікуємо на ангіограм, відеоендоскоп, реанімаційне та інше обладнання. По завершенню реконструкції приймального відділення тут будуть консультативно-оглядові приміщення, діагностичні палати, вбиральні, кабінет гінеколога, мала операційна, перев’язувальна.

Окрім того, зміниться заїзд та центральний вхід до приймального відділення. Після реконструкції він буде з вулиці Й. Сліпого, а не з Д. Пігути. Перед фасадом будівлі буде обладнано критий заїзд для карет «швидкої» та спеціальний пандус.

Потрапивши у наше відділення, пацієнт отримуватиме медичну допомогу, його оглянуть спеціалісти, за допомогою обладнання проведуть діагностику, зроблять всі необхідні аналізи. Після цього хворого направляють у спеціалізоване відділення для подальшого лікування. Для зручності та швидкого реагування, поряд із приймальним облаштовано реанімаційне відділення».

Про процес реконструкції приймально-діагностичного відділення ми інформуватимемо вас у наступних публікаціях.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео