У тернопільських школах нові батьківські комітети не дозволять збирати зайві гроші?
Положення про батьківські комітети скасували у Міністерстві освіти. Пояснюють це підготовкою нового законодавства, у якому йтиметься про детальніше про створення даного органу.
Положення втратило чинність згідно з наказом №1649, який підписали 21 грудня 2017 року. Такий факт підтвердили у відповіді МОН на запит громадського активіста Віталія Фурманюка, пише life.pravda.com.ua.
Тож на сьогодні рішення про створення батьківського комітету приймають безпосередньо у школі на загальних зборах колективу.
- МОН не має відношення до створення чи не створення батьківських комітетів, - пише Міністр освіти та науки Лілія Гриневич у Facebook. – Накази, що втратили чинність, не були загальнообов’язковими. Сьогодні рішення про створення батьківських комітетів приймає сам заклад, і це погано, адже не враховують думки батьків та учнів. Ми хочемо це змінити. І тому и пишемо закон «Про загальну середню освіту». Подати його плануємо цього року.
У новому законі деталізують умови створення батьківського комітету та його функції у школі. Адже у наказі, що втратив чинність, лише давали рекомендації. Зокрема, визначалось, що батьківський комітет підкоряється й підзвітний загальношкільним батьківським зборам. Термін повноважень комітету – один рік (або ротація складу комітету проводиться щорічно на третину). До складу комітету мав входитити заступник керівника загальноосвітньої установи з виховної роботи, а рішення організації мали рекомендаційний характер. Комітет повинен був допомагати школі удосконалювати умови освітнього процесу, захищати законні права та інтереси учнів, організовувати та проводити загальношкільні заходи.
Фото life.pravda.com.ua