Віра Олександрович

Хто платитиме вчителям за додаткову роботу із 1 вересня, не знають у Тернополі

Грицишин

Тернопільські депутати попросили прем'єр-міністра Дениса Шмигаля пояснити їм і місцевим освітянам: за рахунок яких коштів із 1 вересня фінансуватимуть додаткове навантаження на вчителів?

Власне, про це йшлося на сесії 21 серпня у зверненні Тернопільської міської ради до Кабінету Міністрів щодо забезпечення фінансування освітнього процесу у початкових, загальноосвітніх школах і закладах професійно-технічної освіти.

Сесія2
Сесія2

Автор документу – депутат Андрій Грицишин. Із повним текстом звернення можна ознайомитися ТУТ. Що цікаво, депутати радо підтримали ініціативу колеги.

Отже, Прем’єр-міністру Денису Шмигалю вже відправили лист такого змісту (цитуємо): «…Уряд озвучив кілька основних варіантів початку нового навчального року, залежно від загальної епідемічної ситуації. Ці варіанти, зокрема, передбачають поділ класів на менші групи і навчання у кілька змін або ж проведення навчання на дистанційній основі. За умов реалізації будь-якого із цих варіантів зросте навантаження на вчителів…». 

Окрім того, на думку депутатів, підготовка уроків для дистанційного викладання також передбачає збільшення часу підготовки до них. Разом із тим, у жодній урядовій заяві не роз’яснили, хто буде оплачувати додаткову роботу вчителів? Хоча попередній освітній бюджет формували, виходячи з умов звичайного навантаження на вчителів.

«Попередні роки не раз демонстрували невиконання з боку уряду державних зобов’язань щодо вчасного перерахунку до місцевих бюджетів освітньої субвенції, – йдеться далі у зверненні. – Відтак, для забезпечення зарплат освітянам доводилося виділяти кошти з місцевого бюджету. Однак цього року Тернопіль, як і багато інших міст, змушений був витратити значні кошти на протидію пандемії COVID-19. Додаткове навантаження на місцеві бюджети здатне добити громади…». 

Саме тому Денису Шмигалю запропонували:

- дати чіткі інструкції, за рахунок яких коштів буде фінансуватися у разі потреби додаткове навантаження на вчителів; - у разі потреби, передбачити такі кошти і внести пропозиції до Верховної Ради України щодо зміни бюджету на 2020 рік.

Що про такі пропозиції думає сам керівник Кабінету Міністрів, наразі невідомо. Можливо, це питання обговорять на найближчому засіданні Уряду, адже до 1 вересня – надто близько.

До речі, депутати на сесії 21 серпня встигли розглянути понад 300 питань, у тому числі – вирішили забезпечити школярів спеціальними автобусами із 1 вересня, а також ухвалили цікаве звернення до керівництва держави. Окрім того, йшлося про міжбюджетний трансферт із Білецькою громадою  і звернення про збереження спрощеної системи оподаткування.

Фото із трансляції сесії на сторінці Тернопільської міської ради у соціальній мережі «Фейсбук»

Вибір читачів за тиждень

Відео