У Тернополі показали, як мовчать про домашнє насильство (фото, відео)
Про насильство вдома, про яке не можна мовчати, попередили тернополянок учасники флешмобу «Мовчу про насильство», які вийшли на Театральний майдан 25 листопада. Ідея проекту належить студентці ТНПУ факультету психології Анастасії Лужецькій, яка включила проект у свою магістерську роботу.
- Ми сьогодні створюємо соціальну рекламу, аби тернополяни більше перейнялися проблемою домашнього насильства над жінками, - розповіла Анастасія. – Суспільство звикло толерувати насильство. І це лояльне ставлення, коли люди проходять повз швидше і з опущеною головою, воно – небезпечне. Я випадково одного разу стала свідком того, як чоловік на вулиці бив головою жінку. Люди при цьому не допомагали. Але ще більше мене розчарувала реакція жінки, коли я викликала поліцію. Жертва заперечила факт насильства, перелякано стверджуючи, що це все – лиш вигадка.
Учасники акції стояли протягом кількох хвилин із бордовими стрічками, які закривали уста. Вони долучились до флешмобу, бо вважають особливо актуальною цю проблему в умовах карантину.
- Зараз сім’ї більше часу або увесь час проводять вдома, - звернув увагу учасник акції студент Юрій Александрович. – Це призводить до частих сварок, а також побиття. Так не має бути. Чоловіки повинні змінювати свою агресивну поведінку. А сусіди - реагувати на такі випадки, викликаючи поліцію.
Поліцейські під час акції також нагадали, що насильство буває не лише фізичним, а також психологічним (приниження, погрози, шантаж, критика, обмеження у контактах з близькими та друзями), сексуальним та економічним (позбавлення їжі, води, права зайти в житло, пошкодження особистого майна, заборона працювати). Тиск – це насильство. Стосуватися воно може також і дітей та чоловіків, частіше жертвами стають жінки, додали учасники акції. Гаряча лінія з протидії домашньому насильству - 116-123.
[embed]https://www.youtube.com/watch?v=6IIFvC5_f4c[/embed]Фото, відео авторки