В Україні суттєво збільшилося виробництво спирту
В Україні все ще залишаються напрями, за якими можна покращити адміністрування роботи спиртової галузі
Виробництво спирту в Україні минулого року збільшилося на 12% порівняно з 2021 роком, тоді як податкові збори до бюджетів усіх рівнів із цього підакцизного товару в другому півріччі 2022 року зросли на 13% проти показника за аналогічний період роком раніше. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, пише agronews.ua.
Як повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, загалом податкові надходження перевищили заплановані у довоєнний час показники на 17%, попри повномасштабне російське воєнне вторгнення.
Не можна не помітити позитивних зрушень щодо детінізації на ринку алкоголю. Спирт подорожчав. “Сірі” виробники позбавляються ліцензій. Незабаром буде ще одне рішення (на відкликання ліцензії – ІФ-У). Спиртзаводи за так званою “другою формою” не працюють, – наголосив Гетманцев у повідомленні.
Водночас він зазначив, що в Україні все ще залишаються напрями, за якими можна покращити адміністрування роботи спиртової галузі.
Потенціал до покращення акцизної дисципліни залишається за рахунок чорного неліцензованого ринку. Горілка вільно продається в інтернеті та нелегальних мережах збуту. Тут недопрацьовує сумнозвісне Бюро економічної Безпеки (БЕБ). Переконаний, що проблема має бути вирішена остаточно в першому півріччі 2023 року, – написав голова Комітету.
До слова, Верховна Рада України 12 січня ухвалила в першому читанні євроінтеграційні законопроєкти про введення електронної акцизної марки для алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних цигарках. Ці законодавчі ініціативи впроваджуються для забезпечення простежування.
Тоді Гетманцев заявив, що ці законопроєкти дозволять запровадити в Україні електронні марки акцизного податку у вигляді QR-коду швидкого реагування. Застосування цього QR-коду підтверджує сплату акцизного податку, легальність виробництва, ввезення, зберігання, транспортування та реалізації алкогольних та тютюнових товарів, тим самим дозволяючи ідентифікувати продукцію та відстежити її переміщення від виробника/імпортера до кінцевого продавця у роздрібній мережі. Таким чином у країні буде посилено протидію незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів та виникнуть передумови для нарощування збору акцизного податку.
Фото з відкритих джерел