Ростислав Фук

Великдень в Україні буде пізнім: дати свята і Великого посту

Українці не святкуватимуть Воскресіння разом зі світом. Існує спеціальний метод розрахунку дати Великодня, який у греко-католиків, православних та католиків відрізняється

Щовесни православні віруючі з нетерпінням чекають світлого Воскресіння Христового. Великдень 2024 стане досить пізнім. Дата цієї урочистості щороку змінюється і розраховується за місячним календарем, пише Уніан.

Коли Великдень у 2024 році в Україні

Існує спеціальний метод розрахунку дати Великодня (пасхалія), який у православних та католиків відрізняється.

Дату Великодня розраховують так: беруть день весняного рівнодення (21 березня) і дивляться, коли настане найближчий до нього повний місяць. У першу неділю після цієї повні святкують Великдень. Також у православних Великдень не може співпадати з єврейським святом Песах (у католиків такої вимоги немає).

Православний Великдень або збігається з католицьким, або настає пізніше. 5 травня - ось якого числа Великдень у 2024 році у православних. Це доволі пізня дата для свята. 

Католицький Великдень 2024 відзначається 31 березня.

Великдень 2025 у православних і католиків співпаде і відзначатиметься 20 квітня.

У 2026 році католики відзначать Великдень 5 квітня, православні - 12 квітня.

Чому відрізняється дата Великодня у католиків і православних

Нагадаємо, 1 вересня 2023 року Православна Церква України перейшла на новоюліанський церковний календар. Він майже повністю збігається з григоріанським, який використовують католики. Тепер православні віруючі відзначатимуть майже всі церковні свята одночасно з католиками.

Однак Великдень і пов'язані з ним свята православні все ще відзначатимуть окремо від католиків. Пов'язано це з тим, що католики і православні по-різному розраховують дату Великодня. Православні віруючі для розрахунків приймають за дату дня весняного рівнодення 21 березня за юліанським календарем, що за григоріанським календарем відповідає 3 квітня. Тому православна Пасха не може настати раніше 4 квітня.

Коли Великий піст 2024

Перед Великоднем у православ'ї заведено дотримуватися 50-денного Великого посту, щоб тілесно і духовно очиститися перед великим святом. Великий піст 2024 триватиме з 18 березня по 4 травня. Протягом усього посту заборонено їсти м'ясо, молочні продукти та яйця, а останній тиждень посту (29 квітня – 4 травня) називається Страсною Седмицею і є найсуворішим.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео