Випускниця тернопільського вишу виготовляє вироби з бісеру на підтримку ЗСУ

Дівчина вийшла заміж за військовослужбовця Романа та тепер вважає своїм обов'язком перетворити хобі у донати для бійців

Випускниця інженерно-педагогічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Людмила Захарук, а віднедавна Людмила Дигідь виготовляє вироби ручної роботи для хлопців у Збройних Силах України. Про це розповіли у пресслужбі навчального закладу.

Людмила - випускниця інженерно-педагогічного факультету

Дівчина вийшла заміж за військовослужбовця Романа та тепер вважає своїм обов'язком перетворити хобі у донати для бійців. 

Історія створення виборів власноруч бере початок зі шкільних років, з уроків трудового навчання. А вступивши в ТНПУ, вирішує своє життя поєднати з бісером. На сьогодні дівчина самостійно малює авторські схеми, які пізніше втілює у прикраси. 

Серед виробів й іменні брелоки, і писанки, і кульки, і вишиті рушники, і вишиванки, і вервиці. За основу кульок бере пінопласт або ж дерево, яке повністю огортає дрібними круглими скляними зернами з наскрізним каналом – «штучними перлами». 

Писанки, оздоблені штучними перлами 

Людмила є учасницею міських, обласних і Всеукраїнських конкурсів, у яких неодноразово перемагала. Та найвагоміше досягнення дівчини – встановлення рекорду України за найбільший витканий рушник із бісеру у категорії «Розміри»: довжиною 2 метри, шириною 0,37 метра, а вагою 3 кг 290 грамів. Людмилу занесено у книгу рекордів України.

Рекорд України за найбільший витканий рушник із бісеру

Вервички у виконанні майстрині

Майстриня мріє про власний магазин, а також проводити майстер-класи для дітей, на яких розповість основні технічні прийоми, способи плетіння бісером і поділиться власними лайфхаками.

Окрім цього, дівчина пише вірші про життя, кохання, а тепер і про війну. У 2022 році видала власну «Збірку віршів Людмили Захарук»: «Це був хвилюючий момент для момент, адже щодня цього не роблю. Я дуже вдячна мамі та чоловіку, які підтримали мій задум і допомогли реалізувати. Взагалі без їхніх рекомендацій і підштовхувань я б досі на це не наважилась». 

Людмила родом із Коломийського району Івано-Франківської області, проте другою домівкою вважає Тернопіль, у якому залишилась жити після закінчення університету. 

На Батьківщині, у селі П’ядики, майстриня освячувала вервички та ікони, які передавала військовослужбовцях на фронт:

Я хотіла, щоб хлопці, будучи далеко від дому, відчували любов і тепло. Так почала створювати обереги у вигляді вервичок, які можна носити зі собою, а ікони хлопці зберігають у бліндажах, як оберіг дому.

Український актор театру та кіно Григорій Бакланов, який зіграв Лавріна в телесеріалі «Спіймати Кайдаша» передав Людмилі Дигідь подяку за громадську позицію та допомогу українській армії. Також особисто передав слова вдячності на фестивалі у Києві: «Подарунки, створені власноруч, відправлялись у гарячі точки до наших Героїв і слугують їм оберегами. Щиро дякую за твою клопітку працю та любов до того, що робиш». Ці моменти дівчина зберегла на своїй сторіночці у соціальній мережі Instagram.

Сьогодні ж частину виручених коштів і самих виробів спрямовує на бригаду, де служить чоловік Роман. Тому бажаємо Людмилі нових ідей, креативного злету думок і творчого успіху. А також здоров’я та сили дочекатися чоловіка з війни, аби разом здійснити найзаповітніші мрії. 

Фото Людмили Захарук-Дигідь

Вибір читачів за тиждень

Відео