Тамара Коблик

Власники елітних авто сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 400 тис. гривень

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування

Протягом січня-лютого цього року до місцевих бюджетів області надійшло 400 тис. грн транспортного податку. Це перевищило торішні надходження за аналогічний період на 61 тис. грн цього майнового платежу.

Про це повідомили у секторі інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Тернопільській області.

З усієї суми надходжень майже 345,3 тис. грн податку сплатили юридичні особи. Громадяни-власники елітних автомобілів перерахували 55,5 тис. грн транспортного платежу. 

Нагадаємо, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2023 році – 2512500 грн).

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування. 

Цього року до переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, було включено 225 моделей. Серед них Porsсhe, Tesla, Lexus, Land Rover, Bentley, Jaguar, BMW, Mercedes та інші. 

Перелік легкових автомобілів Мінекономіки розміщує на своєму офіційному вебсайті (www.me.gov.ua) щороку до 1 лютого податкового (звітного) року.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео