Орест Сарматський

Вирощування топінамбуру приносить 90 тисяч грн прибутку з 1 га (Агроновини)

3101 (Copy) (1)

На Волині планують розвивати вирощування топінамбуру. Це не тільки культура з 1 га якої можна отримати прибуток в 70-90 тис. грн, а й чудова екоальтернатива паливу.

Перевага топінамбура перед іншими енергетичними рослинами полягає у тому, що можна швидко отримати прибуток при виготовленні біопалива, адже його стебло виростає всього за рік.

Верхню частину стебла використовують як біопаливо, що дасть можливість покращувати послугу теплопостачання в громадах. Нижню частину даної культури, можна реалізовувати Центру екологічної енергії «Топінамбур» за хорошою ціною.

З подрібненого сухого стебла підприємство виробляє брикети високої щільності, з підвищеною стійкістю до вологи, для опалення приватних осель. Також гранули топінамбура використовують не тільки для систем опалення, а й як підстилку для тварин і птиці. Такі добрива не закислюють ґрунт та швидко розкладаються.

Джерело: kurkul.com

   

Експерт розповів, як шахраї обманюють землевласників

3102 (Copy) (1)
3102 (Copy) (1)

З відкриттям ринку землі, аферисти кожного разу вигадують нові схеми обману землевласників.

Одна з таких схем — це перепродаж землі представниками пайовиків за довіреністю. Повідомляє Економічна правда.

- Насамперед шахрай шукає пайовика, який прийняв рішення продати свій земельний наділ. Розповідає йому історію про те, що орендар або хтось інший буде уповільнювати процес продажу, — розповів експерт із земельних відносин Денис Башлик. - Далі шахрай пропонує купити ділянку за заниженою ціною. Для цього продавцю потрібно поїхати з ним до нотаріуса, підписати довіреність на продаж, віддати документи на землю, копії своїх документів та банківську картку.

У такий спосіб він одразу отримує свої 900-1000 за гектар готівкою. Кульмінація — шахрай реєструє намір на продаж земельної ділянки за довіреністю за завищеною ціною для того, аби мінімізувати вірогідність згоди орендаря на купівлю.

Після цього розпочинається процедура місячного очікування. Паралельно тривають пошуки покупця за ринковою ціною. Наостанок — шахрай і новознайдений покупець проводять угоду.

- Як підсумок, пайовик лишається з копійками на руках, орендар обдурений, шахрай заробив. Як би сумно не було це визнавати, втім, ця схема набуває все більшої популярності. Компанії, які за нею працюють — пропонують швидко і безпечно інвестувати у сільськогосподарську землю вже сьогодні, — попередив Денис Башлик. 

Джерело: kurkul.com

Вибір читачів за тиждень

Відео