Ягідні плантації окупляться за 4,5 роки (Агро-новини)
Експерти Pro-Consulting підрахували вартість створення підприємства з вирощування малини та порічок. Таке підприємство має окупитися за 4,5 роки. Про це повідомляє landlord.ua.
«Рівень споживання ягоди в Україні поки що вчетверо менший від середньоєвропейського», — зазначають в Pro-Consulting.
Як підрахували в компанії, створення підприємства з вирощування малини й порічок обійдеться приблизно в $300 тис. До 23% коштів підуть на закупівлю саджанців, ще 20% — на техніку, 18% — обладнання для обробки, заморозки та зберігання ягід, решта — на збір та доробку першого врожаю.
Згідно бізнес-плану, вирощений на 20 га урожай планується реалізовувати у свіжому вигляді на внутрішньому ринку, а також експортувати заморожені ягоди.
Ділянку рекомендують вибирати в сприятливих для вирощування малини й смородини місцях. Важливо враховувати наявність транспортної інфраструктури. Найкращим буде місце неподалік великого населеного пункту.
При прогнозованому врожаї малини в 2,5 кг/кущ і смородини в 6,5 кг/кущ прибутковість підприємства складе 35%. Окупляться інвестиції за 4,5 роки.
Вчені просять Президента вирішити питання деградації ґрунтів
Вчені НААН написали лист-звернення Президенту України Петрові Порошенку, спікерові парламенту Андрію Парубію та прем’єрові Володимиру Гройсману з проханням вирішити питання деградації українських ґрунтів. Про це йдеться в блозі НААН «Останній герой: вчені НААН просять Петра Порошенка захистити землю» на AgroPolit.com.
Враховуючи масштабність негативних явищ та їхню загрозу для продовольчої, екологічної та економічної безпеки держави, було б виправданим вжити систему заходів щодо охорони земель і збереження родючості ґрунтів.
Зокрема вчені пропонують:
- Зосередити управління у галузі використання та охорони земель у Міністерстві аграрної політики та продовольства України, утворивши для цього відповідний Департамент чи Директорат. Здійснити інтеграцію робіт із землеустрою, ґрунтового і агрохімічного обстеження та паспортизацію ґрунтів.
- Розробити у найближчий час і прийняти Загальнодержавну програму використання та охорони земель і Державну програму охорони родючості ґрунтів, передбачивши в них організацію ґрунтового моніторингу з урахуванням європейського досвіду, проведення великомасштабного ґрунтового обстеження, створення Національного ґрунтово-інформаційного центру та відповідне наукове, організаційне, фінансове та кадрове забезпечення реалізації ґрунтозахисних та землеохоронних програм.
- Кабінету Міністрів України, Національній академії наук України, Національній академії аграрних наук України підготувати пропозиції щодо прогнозування кліматичних змін, мінімізації проявів деградаційних процесів ґрунтів, напрямів нарощування виробництва зерна, іншої сільськогосподарської продукції з дотриманням вимог охорони родючості ґрунтів.
- Кабінету Міністрів України вжити невідкладних заходів для виконання завдань, передбачених Національним планом дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням.
- Утворити Інноваційний фонд охорони земель за рахунок частини коштів земельного податку, орендної плати за землі державної та комунальної власності, коштів, що надійшли від штрафів за порушення земельного законодавства, добровільних внесків власників і користувачів землі.
Переробники переключаються на молоко, вироблене на фермах
Переробники масово переключаються на сировину, яку виробляють ферми, замість молока, що здає населення. Про це повідомляє Інфагро.
Молоко, вироблене в сільськогосподарських підприємствах якісніше, ніж те, що вироблене у приватних домогосподарствах. У молока з фермерських господарств немає такої різкої сезонності, а різниця в ціні (в середньому за рік) не така відчутна, як була раніше.
У другій половині жовтня, ціни на якісну сировину, вироблену українськими сільгоппідприємцями стартували від 9 грн/кг, вартість молока великих об’ємів перевищує 10 грн/кг, середня розрахункова ціна становить 9,7 кгрн/кг.
В середньому молоко, що виробляє населення в Україні коштує 5-6 грн/кг, що з урахуванням заготівельних та логістичних витрат становить 7-8 грн/кг.
У зв’язку зі зниженням експортної активності, на сировинному ринку збільшилась пропозиція оптових об’ємів.
За словами експертів, у листопаді не варто очікувати зростання закупівельної вартості, принаймні, у перших числах місця.