Оксана Бучко

Як тернопільським підліткам отримати правову допомогу

49824796_544752876027314_6084837093463293952_n

Часто підлітки опиняються у проблемних ситуаціях, бояться про це розповісти дорослим та не знають, як правильно діяти. Наприклад: став потерпілим чи свідком правопорушення, жертвою булінгу у школі, жертвою домашнього насильства або іншого злочину. Система безоплатної правової допомоги у Тернополі захищає порушені права дітей та сприяє їх відновлення в судовому порядку.

Як дитині отримати правову допомогу?

Це дуже просто: звернутися за правовою інформацією та консультацією як телефоном, так і до найближчого місцевого центру або бюро правової допомоги разом із представником (батьками чи одним із них, опікунами, піклувальниками).

У випадку захисту прав неповнолітнього у суді, буде призначений адвокат чи юрист, який забезпечить представництво інтересів у суді, який за потреби складе необхідні процесуальні документи (позов, заяву, скаргу).

З яких питань права дітей можуть бути захищені/відновлені у судовому порядку?

-дитина є постраждалою чи свідком у кримінальних провадженнях;

-захист права на спадщину;

-проблеми з отриманням належних соціальних гарантій;

-надання права на шлюб з 16 років;

-в справах щодо визначення місця проживання дитини одним із батьків чи позбавлення батьківських прав;

-визнання батьківства;

-стягнення аліментів та ін.

Наголошуємо, що це не вичерпний перелік, а лише питання, з якими найчастіше звертаються діти.

Бувають випадки, коли неповнолітня особа підозрюється у скоєнні правопорушення, в такому випадку вона має право на адвоката за рахунок коштів державного бюджету, який здійснюватиме захист від обвинувачення.

Лайфхак для дітей як швидко отримати правову інформацію: скористатися мобільним за стосунком «Безплатна правова допомога», який може стати в пригоді в різних ситуаціях. Для цього його потрібно завантажити на свій гаджет з Google Play чи App Store .

Нагадуємо, що відповідно до ст.14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту мають право на всі види правової допомоги.

Фото БПД

Вибір читачів за тиждень

Відео