Ростислав Фук

Які продукти допоможуть побороти безсоння

Водночас варто пам’ятати, що не тільки правильне харчування, а й активний спосіб життя також важливий для підтримки здоров’я та гарного сну

Будь-які порушення сну можуть погано позначитися на здоров’ї, настрої, розумовій і фізичній продуктивності. Тому безсоння обов’язково потрібно позбавлятися. Іноді цьому допомагають лікарські препарати. Проте досить часто з порушеннями сну можна впоратися, змінивши режим праці та відпочинку, приділяючи більше уваги своєму способу життя, а також харчування. До речі, навіть одна ніч поганого сну може зробити таку ж шкоду для організму, як пів року неправильного харчування, пише agronews.ua. 

Добре відомо, що на якість і тривалість сну негативно впливають кава і напої, що містять кофеїн, енергетики, важка для перетравлення їжа, занадто пізня або занадто рання вечеря.

Але мало хто знає, що поряд зі шкідливими для сну продуктами існують і корисні, які допомагають швидше заснути, довше і міцніше спати.

Що ж з’їсти, щоб заснути

Мигдаль багатий на триптофан — речовину, яка стимулює вироблення серотоніну (гормону щастя) та мелатоніну (гормону сну), а також магнієм, який сприяє розслабленню нервової системи та м’язів. Аби міцно спати, можна просто з’їсти жменю мигдалю перед сном.

Волоські горіхи також містять магній і триптофан, тому мають той же сприятливий вплив на сон, що і мигдаль.

Банани містять калій, магній і триптофан, які природно допомагають м’язовій релаксації. Банани слід їсти не пізніше, ніж за одну годину до сну — приблизно стільки часу необхідно, щоби триптофан «дістався» до головного мозку й запустив активне вироблення мелатоніну.

Молочні продукти та сир багаті на кальцій, який сприяє розслабленню. До речі, дефіцит кальцію — одна з можливих причин порушень сну. Склянка теплого молока перед сном — перевірений засіб проти безсоння. Якщо додати в нього чайну ложку меду, сон стане ще міцнішим і солодшим.

Яйця — основне джерело чистого білка, який позитивно впливає на якість і тривалість сну. Яйця можна вживати у будь-якому вигляді.

Батат (солодка картопля) багатий на кальцій, магній і калій. Ці елементи сприяють релаксації та покращенню сну. Можна приготувати корисні чипси без добавок з батату чи запекти коренеплід як гарнір на вечерю.

Хумус — це страва, що містить триптофан, який сприяє виробленню амінокислот, які благотворно впливають на якість сну. Хумус можна вживати не тільки перед сном, а й як денну закуску.

Салат і молода зелень у надлишку містять магній і кальцій, про позитивний вплив ішлося вище.

Неочищений рис багатий на вітаміни групи B, відомі своїм позитивним впливом на нервову систему, допомагаючи їй розслабитися.

Вівсянка — в одній порції вівсяної каші містяться кальцій, магній, фосфор, кремній і калій – речовини, що сприяють гарному здоровому сну.

Жирна риба — джерело омега-3 жирних кислот, а також вітаміну В6, який необхідний для синтезу мелатоніну. Звідси — позитивний вплив рибних продуктів на міцність і тривалість сну. Рибна страва на вечерю з великою ймовірністю допоможе уникнути безсоння.

Вишня та виноград — природні джерела мелатоніну. Гроно винограду або порція вишень допомагають регулювати цикл сну.

Водночас варто пам’ятати, що не тільки правильне харчування, а й активний спосіб життя також важливий для підтримки здоров’я та гарного сну.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео