Оксана Бучко

Жителі Тернопільщини можуть записуватись на вакцинацію від COVID-19

Без названия

На Тернопільщині уже вакцинували від коронавірусної інфекції 150 медпрацівників. Повідомлень про несприятливе самопочуття після імунізації в області не було. Вже зараз кожен може записатися на вакцинацію у свого сімейного лікаря.

Про це інформує телеграм-канал t.me/ternopil_ODA.

Від початку кампанії в Україні вакциновано 3141 осіб. Серед них медичні працівники та військовослужбовці.

На днях дитячий лікар-анестезіолог Пасло Сільковський (м. Рівне) висловив свою думку про вакцинацію проти COVID-19.

- Ми знаємо, що вакцинація ефективна проти тих інфекцій, до яких утворюється стійкий імунітет. Якщо припустити, що імунітет проти Ковіду нестійкий, то немає сенсу вакцинуватися взагалі. А якщо стійкий, то для чого вакцинувати перехворілих?

Ми досі чуємо, що дослідження не показують, чи достатньо стійкий імунітет після хвороби. Бо малий час спостережень. Вакцинація ж розпочалася кілька місяців тому. Але вже є дослідники, які стверджують, що після вакцинації імунітет стійкий. У той самий час, коли нас вчили, що жодна вакцина не створює потужнішої імунної відповіді, ніж перенесене захворювання.

Я не знаю хвороби, після якої ти перехворів і маєш імунітет на трошки, але якщо від неї зробиш вакцину − то вже на довго. При цьому все більше країн заявляють, що якщо ти отримав вакцину, то тобі і подорожі, і без карантину, і без тестів. А якщо перехворів − то дзуськи!

І це не про антивакцинаторство. Це про підходи до вакцинації. Коли раніше вчили, що імунобіологічні препарати − це дуже серйозно і має бути вкрай обережний підхід. А тепер ящики з вакциною розвантажують в протичумних костюмах, але перевозять звичайними бусами.

Хворіти погано, і краще не хворіти. Але це якщо ти маєш вибір. А якщо твій вибір − вакцина попри все? Якщо ніби добровільно, а по факту − прихований примус? То це робить честь і авторитет вакцинації?

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео