5 березня в історії Тернопільщини
Цього дня народилися:
церковний діяч, педагог Іван Бабій (1893, с. Добромірка, нині Збаразького району – 25. 07. 1934, м. Львів);
інженер-механік, науковець Василь Бадищук (1980, с. Чайчинці Лановецького району);
лікар, громадська діячка Лариса Василюк (1964, с. Вербовець Лановецького району);
польський прозаїк, художник Зиґмунд Гаупт (1907, с. Улашківці, нині Чортківського району – 10. 05. 1975, м. Вінчестер, США);
господарник, правник, громадсько-політичний діяч Віталій Француз (1958, с. Монастириська).
Цей день в історії Тернопілля:
5 березня 1940 року - постановою Тернопільського облвиконкому засновано учительський інститут у Кременці.
5 березня 1944 року - війська 1-го Українського фронту ЧА, розвиваючи наступ, зайняли Великі Дедеркали.
5 березня 1946 року – бере свій початок історія створення Заліщицького обласного комунального госпіталю інвалідів війни та реабілітованих.
5 березня 1949 року - в с.Гиновичі Бережанського району організовано колгосп (голова правління Микола Мрочко). У 1959 р. - приєднаний до господарства с.Жуків.
5 березня 1966 року – в м.Буффало (США) помер український композитор, диригент, піаніст, музичний діяч, уродженець Тернополя Василь Безкоровайний.
5 березня 1967 року – в Роттенбурзі помер видатний оперний та камерний співак, теоретик і педагог, уродженець Копичинців Клим Чічка-Андрієнко.
В першу неділю березня відзначається Міжнародний день дитячого телебачення і радіомовлення. Це свято дитинства, радості і найсвітліших мрій. Діти — це найвдячніші телеглядачі. Для них спеціально створюються теле-і радіопередачі, самі діти часто стають і їх безпосередніми ведучими.
В цей день провідні телерадіокомпаній усього світу насичують свої ефіри програмами, кінофільмами, мультфільмами для дітей, щоб підтримати тему дитинства та дотримання прав дітей в усьому світі.
Поява даного свята пов'язана з рішенням дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) від 1994 року про прийняття програми заходів, присвячених цьому дню. Оскільки ідея святкування сподобалася міжнародній спільноті, це свято стало традиційним і тепер відзначається щорічно.
На території колишнього Радянського Союзу першим молодіжним засобом масової інформації став радіоканал «Юність», що почав свою роботу 16 жовтня 1962 року.
Іменини сьогодні святкують Корнилій, Лев, Ярослав і Агафан.