Віра Олександрович

Декого з жителів Тернопільщини через борги можуть не випустити за кордон

Борги

На Тернопільщині вже боргують майже 112 млн грн єдиного внеску. Це може спричинити неприємні наслідки. Так, декого із жителів краю можуть не випустити за кордон.

Про це повідомили у Секторі інформаційної взаємодії Головного управління Державної податкової служби (ДПС) у Тернопільській області.

- У вересні 2021 року 5 909 платників, які перебувають на обліку в ГУ ДПС в області заборгували державі 111,9 млн грн цього внеску, - кажуть у податковій. – І це при тому, що своєчасна сплата єдиного внеску – не лише обов’язок перед державою, а й забезпечення захищених соціальних гарантій для кожного. Адже, не сплачуючи ЄВ, особи, які підлягають загальнообов’язковому страхуванню, втрачають страховий стаж, а також - право на пенсію.

Нагадаємо, якщо платники ігнорують свій обов’язок щодо сплати єдиного внеску, органи ДПС надсилають таким платникам вимоги про сплату боргу (недоїмки). При наявності у платника заборгованості на кінець календарного місяця понад 10 грн, боржнику надсилається вимога про сплату боргу (недоїмки), яка є виконавчим документом, відповідно до норм діючого законодавства. Якщо платник не провів оплату протягом 10-ти календарних днів із дня одержання вимоги про сплату боргу (недоїмки), а також не повідомив ДПС про її оскарження, вимога передається до державної виконавчої служби для її подальшого примусового виконання. Заходами примусового виконання рішень про стягнення заборгованості є: - звернення стягнення на майно боржника (у тому числі на грошові кошти); - звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), інші доходи, пенсію, стипендію боржника. За порушення норм законодавства про ЄВ до платників, на яких покладений обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня).

- Варто зазначити, що відповідно до діючого законодавства строки давності щодо стягнення єдиного внеску не застосовуються, - додають у податковій, - а його примусове стягнення супроводжується блокуванням рахунків платника у банківських установах, арештом майна таких платників тощо.

До боржників-підприємців і посадових осіб підприємств боржників вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон, відповідно до ст. 6 Закону «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України». При заповненні платіжних документів платникам необхідно чітко дотримуватись вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, єдиного внеску, затвердженого наказом Міністерства фінансів від 24.07.2015 р. №666. При перерахуванні коштів у рахунок погашення боргу з ЄВ, при заповненні призначення платежу у полі № 2 друкується код виду сплати «140», який символізує «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску».

- Переглянути інформацію про наявність/відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску можна в «Електронному кабінеті платника», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом», - пояснюють у податковій. - Сумлінне ставлення платників до своїх обов’язків зі своєчасної сплати ЄВ, розуміння необхідності термінового погашення заборгованості дозволить вирішити проблему створення нових боргів. Своєчасна сплата ЄВ – це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного.

У Головному управлінні ДПС в області звернули увагу платників податків, що єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування треба сплачувати своєчасно і в повному обсязі, незалежно від фінансового стану.

Фото із відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео