Представниці відомого в Україні Жіночого руху побачили стан садочків та шкіл на Теребовлянщині (фото)
«Терен» раніше повідомляв про те, що у рамках всеукраїнського туру на Тернопільщину завітали представниці Жіночого руху «За майбутнє» на чолі із лідеркою Іриною Сусловою. Вони відвідали Зборівську лікарню, Центральний ринок Тернополя, центр соціальної підтримки в Озерній, а також завітали і на Теребовлянщину. Під час цього візиту вони побували у дитячому садку в селі Лошнів та школі у Теребовлі.
В останньому навчальному закладі нещодавно провели ремонт приміщень, що значно поліпшило умови перебування учнів у ньому. Сталось це за сприяння та фінансової підтримки голови Завадівської сільської ради, кандидатки у депутати від партії «За майбутнє» Алли Стечишин та її чоловіка-аграрія.
Після огляду садочка та школи гості, пані Алла та народний депутат України від групи «За майбутнє» Іван Чайківський обговорили, з якими проблемами стикаються сучасні освітяни. Вони дійшли висновку, що попри карантин, варто відновити навчання у закладах освіти. Адже важко як вчителям, так і учням.
- У рамках туру Україною зустрічаюся з освітянами. Вони розповідають про виклики, які постали нині через карантин. Директорів навчальних закладів зобов’язали організувати навчальний процес, подбати про безпеку учнів та вчителів, а в той час Міністерство освіти і науки зняло із себе будь-яку відповідальність. Уряд не дав школам ні копійки на придбання захисних масок, дезінфікуючих засобів. Друга проблема — дистанційне навчання. Ми виступаємо за те, щоб діти відвідували школи, бо батьки не в змозі самотужки займатися навчанням дітей. Але передусім потрібно подбати про безпеку учасників навчального процесу, застрахувати працівників освіти, - сказала Ірина Суслова.
Алла Стечишин зауважила, що під час карантину навесні, багато дітей у Теребовлянській громаді не отримали якісних освітніх послуг через те, що в деяких сімей недостатньо коштів, аби придбати смартфон чи комп’ютер.
- Нині йде мова про запровадження у школах дистанційного навчання. Ми вже випробували таку форму навчання навесні, знаємо, з якими труднощами стикнулися тоді батьки, особливо ті, які щоденно працюють. Що робити батькам, у яких кілька дітей шкільного віку, якщо не всі мають вдома комп’ютер, смартфон чи інтернет? Школи повинні повноцінно працювати, щоб учні могли отримувати якісну освіту. Потрібно разом комплексно вирішувати цю проблему, - зазначила жінка.
Народний депутат України Іван Чайківський впевнений, що без підтримки бізнесу, соціальна сфера у селах буде не в змозі нормально функціонувати.
- Належні освіта і медицина – обов'язок держави. А вона просить у підприємців допомоги, хоча повинна створювати умови для розвитку бізнесу. Тоді збільшаться надходження до бюджету. Все взаємопов’язано. І якщо на місці, де приймаються стратегічно важливі рішення для життя громад немає господаря, ланцюжок доброї взаємодії рветься, - зазначив Іван Чайківський.
Фото з допису