Віра Олександрович

На Тернопільщині у січні не лише святкували, а й успішно працювали

Підприємства з Тернопільщини вже спрямували до зведеного бюджету 7,3 млн грн податку на прибуток. І це – дані лише за січень.

Про це повідомили у Секторі інформаційної взаємодії Головного управління Державної податкової служби (ДПС) у Тернопільській області.

- У січні цього року платники податків-юридичні особи з Тернопілля сплатили до Зведеного бюджету України 7,3 млн грн податку на прибуток підприємств, - кажуть у податковій. – Ця сума перевищила очікувану більш на 119%, отож додатково до скарбниці надійшло 4 млн грн. 

Порівняно із січнем 2021 року такі ж надходження зросли на 3,5 млн грн. При цьому до державного бюджету потрапило 6,5 млн грн, а до бюджетів територіальних громад – 800 тис. грн. 

- Фактично скарбниці додатково отримали 3,5 млн грн і 500 тис. грн, відповідно, - уточнюють в податковій. - Адже реальна сплата перевищила очікувану на 118 і 129%, відповідно. Окрім того, із початку 2022 року до загального фонду зведеного бюджету платники також спрямували 30,7 тис. грн частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій.

Нагадаємо, порядок обчислення і сплати податку на прибуток підприємств визначили ст. 137 Податкового кодексу України (ПКУ). Платіж платники нараховують самостійно. Базова ставка податку на прибуток підприємств становить 18%.

Фото із відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео