Олеся Поліщук

На Тернопільщині жителі проти розміщення підрозділів територіальної оборони в їхньому селі: в чому причина (фото)

dc5330ff00f2161d

Два підрозділи територіальної оборони мають розмістити поблизу Тернополя. Приміщення знайшли у Великому Глибочку Білецької громади. Понад 300 жителів села не згодні, щоб військові орендували приміщення.

Про це повідомляє Суспільне.

Військові хочуть розмістити 120 бійців у будівлях колишньої райлікарні. Про це розповів сержант бригади територіальної оборони Володимир Грицина. За його словами, обрали приміщення колишньої райлікарні, бо вони відповідають критеріям для розміщення бригади територіальної оборони.

f19c646595b9f3a3
f19c646595b9f3a3

Зокрема, певна віддаль від обласного центру, плюс – це логістичні переваги та залізничне сполучення. Нас цікавлять тільки два приміщення цього комплексу і також гаражі, які будуть використовуватись для зберігання техніки. Ми також не претендуємо на ділянку парку, де знаходиться пам’ятник Шевченку.

344 жителі села виступають проти розміщення тут підрозділів. Це результати опитування, які провела ініціативна група, розповіла депутатка Білецької громади Лілія Лаврів під час зустрічі військових із жителями громади.

- Опитування ще триває. Мені дали інформацію, що є 353 голоси, з яких 344 проти – це 97,5% опитаних. Це йде мова тільки про опитаних, але, звичайно, вечорами опитувати дуже важко, не всі люди є і це дуже короткий проміжок часу, минуло менше, ніж 2 тижні. В нас багато патріотів і всі розуміють, що таке патріотизм, і що таке військові дії. І в душі всі готові долучитися. Але коли йде мова про щоденну безпеку наших дітей і ми розуміємо, що це буде перша точка, куди можуть вдарити у випадку якихось військових дій, то це ще гіршу створює небезпеку для жителів, - каже Лілія Лаврів.

Загалом у Великому Глибочку проживає понад дві тисячі осіб.

Один із жителів, який за розміщення в селі військових – Володимир Чавага.

- Я знаю, що таке обстановка військова. І я за те, щоб люди це зрозуміли. А зараз весь час наші діти, онуки захищають наш спокій і гинуть, інвалідів скільки. І нам потрібно мати такі частини.

Голова Білецької громади, до якої входить Великий Глибочок, Дмитро Малик каже, що формування військових частин тут дало би додаткові надходження.

b7f7b3c9ff1f5b64
b7f7b3c9ff1f5b64

- Ми порахували, що це економічно вигідно було би нам. Вони б відремонтували цих два приміщення. Надходження в нашу громаду були б мінімум 2 мільйони на рік. Це є досить достатні надходження. Це тільки з ПДФО. А ще плюс робочі місця.

Голова Білецької громади Дмитро Малик сказав, що для військових шукатимуть інші приміщення, в селі Біла.

Підрозділи територіальної оборони мають розмістити в кожному районі області й поблизу обласного центру, розповів виконувач обов’язків командира 105-ї бригади територіальної оборони Євген Фоменко. Цього, за його словами, вимагає закон «Про основи національного спротиву», який вступає в дію з першого січня. Інших приміщень поблизу Тернополя, які б відповідали вимогам, не знайшли, каже чоловік.

Зустріч із жителями Великого Глибочка тривала приблизно три години. Її результати Євген Фоменко прокоментував так:

- Метою було моєю, як командира, донести людям, що ми хочемо, які в нас для цього вимоги. А яким буде рішення громади, скажу чесно, не дуже в мене приємні враження від ставлення до військових на восьмому році війни.

a1e6e08b48224b7c
a1e6e08b48224b7c

За словами Євгена Фоменка, загалом на Тернопільщині мають сформувати 5 підрозділів. Для трьох з них місця уже знайшли. Голова Білецької громади Дмитро Малик сказав, що для військових шукатимуть інші приміщення, в селі Біла.

Фото з сайту Суспільного

Вибір читачів за тиждень

Відео