Найдовшу канапку з салом приготували у селі на Хмельниччині (Агроновини)
Гігантський бутерброд із салом створили жителі села Старий Кривин на Хмельниччині минулих вихідних під час місцевого ярмарку “Бабине літо”.
Хоча рекорд насправді жартівливий і увійшов він лише до гіпотетичної “Книги рекордів Кривина”, канапка з салом все ж вразила довжиною – більш ніж 7 метрів. Крім сала до складу кривинського бутерброду увійшов традиційний чорний хліб та солений огірок. Довжину рекордної канапки виміряли кукурудзою. Бутерброд розтягнувся на 59,5 кукурудзин (качанів кукурудзи). Відвідувачам рекордна канапка була до смаку, зазначають у Нетішинській міській раді.
- На ярмарку можна було посмакувати найрізноманітнішими, на будь-який смак, тістечками, варениками, голубцями, дерунами, рибною юшкою, смаженою рибою з кислою капустою та помідорами, медом, осіннім чи грибним супом; випити глінтвейну, чаю чи кави. Хто був на ярмарку, мав змогу посмакувати і бутербродом із салом (після фіксації рекорду його вмить розібрали), – пишуть на порталі міської ради.
Також минулих вихідних на Одещині встановили ще один рекорд – виклали найбільшу карту України з ковбаси. Їстівну мапу створили під час традиційного фестивалю-ярмарку «Любашівка – столиця української ковбаси». Крім того у програмі заходу було: екскурсія до коптильні, де відвідувачам демонстрували як готують м’ясні смаколики; тематична театралізована вистава «Ода ковбасі»; виставка крафтової продукції від народних майстрів.
Джерело: https://www.seeds.org.ua Урожайність українського сорту часнику може сягати більш ніж 20 тонн з гектараФермер із Запорізької області Іван Захаренко вивів власний сорт часнику – “Любаша”.
Цей часник вирізняється високими обсягами врожайності. Переваги сорту оцінили й фермери з інших країн.
- Нині немає кращого сорту часнику, який міг би конкурувати з нашим сортом “Любаша”, він впевнено зайняв свою нішу на ринку. Я це стверджую з повною відповідальністю. Мінімальна врожайність часнику “Любаша” з гектару – 8 тонн. Максимально в Прибалтиці зібрали 23 тонни з гектару. В нас ще ніхто не зміг повторити такого успіху, – розповідає Іван Захаренко.
Сам фермер із села покровське вирощує 8 гектарів часнику. Він використовує механічний спосіб висаджування часнику й закликає інших малих фермерів відходити від ручного виробництва, повідомляє Український проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP. Крім часнику Іван Захаренко вирощує 5 гектарів столового винограду, отримуючи 10 кілограмів з куща. Улюблений сорт фермера – “Аркадія”. Наразі діапазон цін на часник в Україні досить широкий. Оптові ціни коливаються від 35 до 85 грн за кілограм. Термін висаджування часнику залежить від погодних умов. Зазвичай це проміжок між серединою вересня та серединою жовтня. Найкращі умови для висаджування часнику складаються, коли температура верхнього шару ґрунту становить від 10 до 12 градусів Цельсія. Зубки часнику на зиму висаджують на відстані 10 сантиметрів одне від одного. Глибина може коливатися від 6 до 10 сантиметрів – все залежить від типу ґрунтів на полі.
Джерело: https://www.seeds.org.ua