Орест Сарматський

Названо найрентабельніший продукт у тваринництві (Агроновини)

0801 (Copy)

Рівень рентабельності виробництва молока в усіх підприємствах за підсумками 2019 р. перевищив результати 2018 р. на 4,5 % і склав 20,6 %.

Це — найвищий показник минулого року серед усіх видів тваринницької продукції, пише Агрополіт.

У сільськогосподарських підприємствах виробництво молока сільськогосподарських тварин усіх видів є стабільно прибутковим з 2007 р. Причому торішній рівень рентабельності є другим з 1994 р. і поступається лише показнику 2017 р. у 26,9 %.

У фермерських господарствах рівень рентабельності 2019 р. був дещо меншим — 20,1 %. Однак він також перевищив показник 2018 р. у 18 %, зазначив науковець.

Крім молока, прибутковим у тваринництві у 2019 р. залишилось лише виробництво свиней на м’ясо — 4,7 % проти 6,9 % у 2018 р.

0802 (Copy)
0802 (Copy)

В Україні працює половина сільських кооперативів, – експерт

Із 1163 сільських кооперативів в Україні дійсно працює лише половина. Про це заявив голова Союзу українського селянства, президент Союзу української сільськогосподарської обслуговуючої кооперації Іван Томич.

Про це повідомляє Агрополіт.

За його словами,сільськогосподарська кооперація у всьому світі вважається самозахистом сел янства. В Україні за останніх 27 років, з часу заснування першого кооперативу вона пройшла дуже тернистий шлях.

– Кооперація проростає на розумінні, усвідомленні й довірі. На жаль, українське суспільство, а селянство й фермерство є його складовою, скочується вниз по драбинці довіри один до одного, відбувається жахлива деградація суспільної моралі. Якщо подивитися в історію, то церква була основним організатором кооперації у столипінські та 1930-роки в Україні, вона виступала гарантом довіри, а тому люди гуртувалися навколо неї. Але радянські роки відлучили людей від церкви, духовне відродження відбувається дуже повільно. Що маємо в підсумку? На сьогодні зареєстровано 1163 СОК, з них реально діючих – 520-550, вартість послуг та товарів, які вони продукують, становить всього-на-всього 0,3% агарного ВВП, тоді як у розвинених країнах цей показник сягає 55-90%. Ось чому у нас таке бідне селянство, чому імпорт багатьох продуктів став переважати експорт та домінує на полицях магазинів, чому ціни на харчі вищі, ніж у Європі. Це розплата за всю державну політику, яку проводила держава протягом останніх років, – заявив він.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів ухвалив постанову № 447 Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео