Ростислав Фук

Одразу шестеро жителів Тернопільщини втратили кошти з карток через аферистів

За даними фактами правоохоронці проводять досудові розслідування

картка

Найчастішим способом шахрайств є викрадення коштів з банківських карток. Люди  потерпають від шахраїв, які через телефон або інтернет отримують доступ до банківських карток, повідомляють у відділі комунікації Національної поліції Тернопільської області.  

Від такого злочину потерпіли одразу шестеро мешканців області. До них телефонували невідомі та представлялися працівниками банку. Вони під різними приводами просили уточнити персональні дані. Люди без роздумів робили те, що їх просили додзвонювачі. Згодом вони розуміли, що їх ошукали. Їм приходили сповіщення про списання коштів. Загалом аферисти збагатилися на суму майже 110 000 гривень.

За даними фактами правоохоронці проводять досудові розслідування.

Поліцейські розповідають, щоб захиститися від зловмисників, досить не піддаватися паніці і не розголошувати свої дані. Аби розпізнати шахрайство і не стати його жертвою, слід запам'ятати:

  • співробітники банку ніколи не вимагають назвати останні три цифри на зворотному боці картки (CVV-код), пароль від карти, термін дії, одноразовий пароль, код операції, який приходить на телефон;
  • якщо вас просять перевести куди-небудь гроші для того, щоб активувати або розблокувати картку, не піддавайтеся на такі вмовляння. Адже співробітники фінустанови не можуть вимагати переказу грошей, а такі прохання явно вказують на шахрайство;
  • дзвінок або СМС надходить з незнайомого номера, якого точно немає на офіційному сайті фінансової установи. Номер також можна знайти на зворотному боці карти.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео