Орест Сарматський

Попит на яблука спадає (Агро-новини)

е17 (Copy)

Продавці яблук в Україні на минулому тижні зафіксували падіння попиту. Покупці стали менше цікавитись яблуками через появу ягоди, пропозиція якої на поточному тижні суттєво збільшилась.

1701 (Copy)
1701 (Copy)

За останній тиждень по більшості сортів українських яблук зниження ціни склало 10-30%, більш-менш стабільний попит поки що зберігається на яблука зі сховищ, завдяки їх задовільній щільності та гарному товарному вигляду. Але навіть на такі яблука ціни за останній тиждень просіли на 7-10%. Яблука гіршої якості подешевшали на 15-20%, повідомляє «Інфо-Шувар».

Найгірша ситуація сьогодні із продажем залишків яблук сорту Айдаред. Ті продавці, які не встигли розпродати наявні обсяги цього сорту взимку, коли ціни досягли максимальних показників, сьогодні вимушені продавати це яблуко по 8-10 грн/кг (0,26-0,32 €/кг), тобто, фактично по тій самій ціні, за якою скуповували продукцію для закладання у сховища. До того ж, сьогодні яблуко сорту Айдаред коштує в 1,5 рази дешевше, ніж рік тому, коли ціни на нього зростали. Власники сховищ з великими обсягами некондиційного яблука змушені були поновити співпрацю з переробниками. Вартість інших популярних сортів яблук наразі вища від минулорічних показників на 10-30%.

У сусідній Польщі негативний тренд на ринку яблук розпочався ще в другій половині квітня, за останні два тижні ціни в цій країні просіли на 5-7%. Сьогодні польське яблуко коштує приблизно стільки ж, скільки і українське, зазначають експерти.

Продажі української сільгосптехніки зростатимуть

1702 (Copy)
1702 (Copy)

Динаміка останніх років дає змогу з упевненістю говорити — продаж техніки в Україні зростатиме.

Таку думку висловив керівник відділу збуту ТОВ «Завод Кобзаренка» Микола Купко, говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

«Все більше і більше аграріїв починають розуміти, що високоякісна техніка забезпечує високий урожай. Одним із наочних прикладів є самозавантажувальний причіп-тюковоз ПТ-30, який сам збирає, транспортує й розвантажує рулони соломи з поля. При використанні тюковоза ПТ-30 необхідний лише один трактор, який не потребує додаткової техніки і не вимагає організації роботи цілого комплексу с/г машин на багато днів», — сказав він.

Купко пояснив, що на завантаження 30 тюків потрібно приблизно 20 хвилин, що дає змогу зібрати рулони з 100 га поля і перевезти їх на відстань 5 км за 2 дні. Таким чином двома тюковозами за один день можна заготовити до 1000 тюків.

«Окупність такого тюковоза складає один сезон, а термін експлуатації — десятки років. І таких прикладів можна наводити багато, тому «Завод Кобзаренка» постійно нарощує виробництво, аби в сезонний період задовольнити якомога більше підприємств аграрної сфери», — додав він.

Купко вважає, що зростанню сприятиме державна компенсація вартості сільгосптехніки.

«Створення державної програми компенсації вартості техніки — це важливий крок вперед у розвитку с/г машинобудування. Такі програми давно працюють у інших країнах і своїм прикладом показують високу ефективність. Звичайно, виникатимуть певні труднощі, непорозуміння (наприклад, відкриття рахунку у державному банку, довготривалий період розгляду заяв на компенсацію та ін.), проте з часом все повинно дійти до автоматизму і надасть змогу акумулювати якомога більше коштів та підвищити рівень довіри до держави», — сказав він.

Вибір читачів за тиждень

Відео