![](/uploads/media/19/c1/19c161d31208bea83979a9f530302d86_orig_thumb.jpg)
Розмір податку на нерухоме майно у Тернополі підвищувати не будуть (фото)
![Кучер](/uploads/media/75/8b/758b5b123fe7554yze25bb4e2e6ef3cf_w640.jpg)
Звіт про виконання бюджету Тернопільської міської територіальної громади (МТГ) за І-й квартал 2021 року «взяли до відома» на сесії міської ради сьогодні, 28 травня.
Доповідала з цього питання начальниця міського фінансового управління Надія Кучер. Вона навела цікаві цифри. У депутатів жодних запитань до чиновниці не виникло – 41 «за». Такими ж одностайними вони були і при ухваленні рішення про ставку податку на нерухоме майно.
![Сесія1](/uploads/media/77/76/77768393cefa182a00e5c9f7158a055a_w640.jpg)
Нагадаємо, на засіданні виконавчого комітету з цього приводу нещодавно доповідала заступниця мера Вікторія Остапчук. Саме тоді й стали відомі показники за І-й квартал 2021 року: за доходами – в сумі 577 386,3 тис. грн і за видатками – в сумі 506 019,5 тис. грн.
– Незважаючи на карантинні обмеження, локдаун і погане економічне становище, бюджет Тернопільської громади все-таки вдалося виконати на 103,6%, – уточнює вона. – Тобто при плані 557,2 млн грн фактично надійшло 577,4.
![Сесія2](/uploads/media/ec/9f/ec9ff62399fbyzf53545d196dd45c865_w640.jpg)
За рахунок отриманих коштів, як стверджує Надія Кучер, профінансували: заклади освіти – 278,4 млн грн (55% видатків бюджету), сферу охорони здоров’я – 18,9 млн грн і галузь культури – 18,5 млн грн. На сферу соціального захисту витратили 19,3 млн грн, на утримання житлово-комунального господарства – 42,1 млн грн, а заклади фізичної культури і спорту міста отримали 13,1 млн грн.
– Упродовж І кварталу вносили зміни до бюджету громади, за результатами яких на утримання галузей громади додатково спрямували 195,8 млн грн, – уточнює Надія Кучер.
Що цікаво, доповідала вона сьогодні і про внесення змін до рішення міської ради від 06.06.2019 р. № 7/35/5 «Про місцеві податки і збори Тернопільської МТГ». Як пояснив депутатам міський голова Сергій Надал, на 2022 рік у Тернополі залишили розмір податку на нерухоме майно (його ставку визначають органи місцевого самоврядування – прим.) – без підвищення. Таку ідею радо підтримав 41 політик.
![Надал](/uploads/media/ac/51/ac512f1ee7f0db04dd35e8deb4acaa37_w960.jpg)
До речі, окрім політичних звернень, там затвердили й Концепцію розвитку цифрових компетентностей жителів Тернопільської міської територіальної громади (МТГ).
Фото з трансляції засідання на сторінці Тернопільська міська рада у соціальній мережі «Фейсбук»