Спортивний огляд тижня: тернопільські борці та легкоатлети стали найкращими в Україні

Sport-goroda-Yzyum-2-1-1-2-1-1-2-1-1-1-1-1-2-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1

Минулий тиждень був плідним для тернопільських спортсменів. В загальному їх «казна» поповнилася понад п'ятьма десятками нагород.

Греко-римська боротьба

Вихованець тернопільської дитячо-юнацької спортшколи з греко-римської боротьби та школи вищої спортивної майстерності Олександр Шевчук переміг у ваговій категорії 45 кг. Всеукраїнський турнір пам`яті майстра спорту Валерія Геппи серед кадетів відбувався з 6 до 8 вересня у Конотопі, що на Сумщині.

Самбо

Всеукраїнський турнір «Кубок «Юна Україна» із самбо серед молоді нещодавно відбувся на Одещині. Участь у змаганнях взяли спортсмени із 16-ти регіонів України. Чемпіонкою у вазі понад 80 кг серед юніорок стала Тетяна Костенко. Срібну нагороду вибороли Анастасія Ярмола (вага 60 кг) та Іванна Попадюк (вага 56 кг).

Біатлон

Тернопільські біатлоністи привезли з літнього чемпіонату України 15 медалей.

Легка атлетика

Легкоатлетичні змагання, присвячені 28-ій річниці Незалежності України, відбулись у селі Зимна Вода, що на Львівщині. Перше місце в бігу на дистанції 500 метрів завоювала Аліна Посівайло, срібною призеркою на дистанції 1500 метрів стала Уляна Рава, а бронзову медаль на дистанції 500 метрів здобув Віктор Вацлавів.

Нічні перегони влаштували на набережній Тернопільського ставу. Учасники подолали 9,5 км навколо озера. Перші пробігли відстань за 34,17 хв (серед чоловіків) та 42,53 хв (серед жінок).

Чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та чемпіонат України з бігу на 10 тисяч метрів серед дорослих, молоді та юніорів провели у Луцьку, на місцевому стадіоні «Авангард». Серед учасників команди Тернопільської області, яка відстоювала спортивну честь нашого краю на цьому турнірі, срібну медаль здобув у метанні диску Іван Панасюк. Показавши результат майстра спорту 53.03 м, спортсмен посів друге місце (обласна ШВСМ, тренер Василь Яковів). Зі ще одним «майстрівським» результатом виступив у стрибках в довжину Сергій Крук (обласна ШВСМ, ТНЕУ, тренер Михайло Васірук). Подолавши позначку 7.70 м, атлет виборов бронзову нагороду.

Баскетбол

На Тернопільщині відбулися змагання з вуличного баскетболу. Після багатогодинних спортивних суперечок перше місце виборола команда «Alon», друге місце завоював спортивний колектив «Пацулон», третє місце посіла команда «Золочів».

Бокс

У місті Мукачево на Закарпатті відбувся відкритий міжнародний та регіональний турнір з боксу, присвячений ІV-й річниці заснування бокс-клубу «Ром-спорт». Тернополяни на турнірі вибороли золоту, срібну і бронзову медалі. Так, серед школярів Захар Фірман здобув перемогу у ваговій категорії 32 кг, Артем Сорочан став бронзовим призером у ваговій категорії 36 кг. А медаль срібного ґатунку приніс для скарбнички області представник обласної ШВСМ Назар Кордупель, який посів друге місце у ваговій категорії 52 кг серед молоді.

Велоспорт

Уже традиційно у першу суботу вересня у Заліщицькій гімназії на Тернопільщині проводять велозаїзд. Так налаштовують учнів на активний навчальний рік. Цього разу взяло участь 65 гімназистів та 10 дорослих - вчителів та батьків.

Футбол

4 вересня «Агрон-ОТГ» (В. Гаї) – «Збруч-Агробізнес» (Підволочиськ) – 0:1. Гол: Дмитро Познанський (88).

4 вересня «Нива» (Теребовля) – «Агронива» (Заводське) – 2:0. Голи: Олег Никеруй (6), Тарас Гром’як (20).

5 вересня зеленівські «Медобори» провели спаринг у Великих Бірках проти одного з лідерів вищої ліги чемпіонату Тернопільського району – місцевої «Вікторії» - 3:1.

7 вересня у В. Гаях (Тернопільський район) відбулися обласні спортивні ігри серед громад. У змаганнях з міні-футболу переможцем стала команда Підволочиської громади.

8 вересня «Зоря» (Хоростків) – «Бастіон-1427» (Горішня Вигнанка) – 7:0. Голи: Петро Сокіл (13), Роман Мельник (45, 89), Віталій Бодак (56), Тарас Рикуник (59), Тарас Глухан (62), Богдан Гевчук (85).

8 вересня «Арсенал» (Білокриниця) – «Три валети» (Кременець) – 2:3. Голи: Ігор Дівонька (7), Василь Турчинський (29), Олексій Посільський (31), Олександр Семенишин (37), Олексій Волянюк (39).

8 вересня «Нива» (Підгайці) – «Вся Україна - Колос» (Бучач) – 2:5. Голи: Ян Костецький (30, 90), Василь Пшеничний (57), Іван Плосконос (63), Андрій Кульчицький (68), Микола Ферару (74), Степан Басістий (89).

8 вересня «Скала-Айва» (Скала-Подільська) – ФК «Трибухівці» – 2:2. Голи: Ростислав Гришак (39), Олександр Бондаренко (47), Юрій Крушельницький (62), Ярослав Газдевич (79).

8 вересня «Поділля» (Васильківці) – «Галичина» (Мушкатівка-Слобідка) – 2:0. Голи: Дмитро Сиротюк (13), Іван Цимбалістий (27).

8 вересня «Віго-Острів» (Острів) – ФК «Нараїв» – 2:2. Голи: Ігор Гарбуз (36), Микола Поврозник (68), Віталій Кухарук (87, з пен., 88).

8 вересня «Колос» (Зборів) – «Медобори» (Зелене) – 0:2. Голи: Фархат Черкезов (15), Сергій Полянчук (58).