Божена Волинець

Важливо і для тернополян: з квітня антибіотики продаватимуть лише за електронним рецептом

antibio (Copy)

Восени цього року Терен інформував про те, що Верховна Рада ухвалила закон, за яким передбачено запровадження штрафів за порушення заборони на продаж ліків дітям до 14 років на всій території Україні й Тернопільщини зокрема. Тепер же стало відомо, що від 1 квітня 2022 року запроваджують відпуск антибіотиків виключно за електронним рецептом.

Про це в інтерв’ю Укрінформу в Гаазі повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Комаріда. 

-...З першого квітня наступного року запроваджуємо відпуск антибіотиків виключно за електронним рецептом. І далі до кінця року ми плануємо розширити, щоб усі рецептурні лікарські засоби в Україні відпускалися виключно за електронним рецептом. Ми повністю йдемо від паперових рецептів і переходимо виключно на електронні, які у нас показали себе дуже добре в рамках програми реімбурсації «Доступні ліки»... Ми хочемо встановити дієві механізми контролю за відпуском власне рецептурних лікарських засобів і починаємо, звісно, з антибіотиків для боротьби з антибіотикорезистентністю, - заявив посадовець. 

Він також зазначив, що в Україні зараз розвивають фармацевтичне страхування.

- Це страхування на лікарські засоби: тобто, ти платиш певну суму щомісячних внесків і маєш на достатньо велику суму покриття вартості лікарських засобів, тому що у нас багато коштів пацієнти витрачають саме на лікарські засоби, - пояснив Комаріда.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео