Веганські продукти замінять десяту частку ринку м’яса за 5 років (Агроновини)
Згідно з даними дослідження, проведеного Університетом Пердью (Purdue University, США), американські сільськогосподарські виробники, які займаються вирощуванням м’ясних порід ВРХ, вважають, що вже за 5 років десята частка ринку м’яса буде втрачена.
Тваринні білки споживачі замінять на м’ясо рослинного походження.
Про це інформує bloomberg.com.
Виробники традиційної тваринницької продукції стверджують, що вони не можуть швидко перелаштовуватись під мінливі смаки споживачів і програють стартапам, що пропонують різноманітні рослинні альтернативи.
На думку опитаних фермерів, якщо рослинні замінники м’яса «відвоюють» 25% ринку м’яса, це стане значною проблемою для традиційних виробників м’яса.
Занепокоєння підсилює висока ймовірність посилення екологічних норм і підвищення податків для скотарських ферм. Наразі ці заходи обговорюються в адміністрації Джо Байдена.
Попри занепокоєння фермерів, дані дослідження NielsenIQ свідчать, що на початку 2021 року, частка рослинних аналогів в загальному обсязі роздрібних продажів м’ясної продукції склала 1,5% і за рік зросла лише на 0,3%.
Аграріям України виділили 1 млрд грн на здешевлення сільгосптехніки
Уряд прийняв постанову, яка вносить зміни у Порядок використання коштів за програмою часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.
Про це повідомляє «Інформаційно-аналітичний портал АПК України».
– Прийняті зміни сприятимуть збільшенню кількості сільгоспвиробників, які можуть скористатися підтримкою, оновити техніку та обладнання на пільгових умовах. Серед прогнозованих результатів реалізації програми підтримки – зростання кількості машинобудівних підприємств та розширення номенклатури техніки, створення понад 500 нових робочих місць та 1 800 млн грн сплачених податків, – прокоментував Ігор Петрашко, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
На 2021 р. на цю програму передбачено 1 млрд грн. Скориставшись програмою підтримки, один сільгоспвиробник може розраховувати на фінансову підтримку до 60 млн грн.
– Отримати 25% компенсації вартості за придбану с/г техніку можуть юридичні особи та фізичні особи – підприємці-сільгоспвиробники, – зазначили у міністерстві.
Фото з відкритих джерел