Військово-патріотичний фестиваль вирував на Тернопільщині (фоторепортаж)
Всеукраїнський фестиваль стрілецької, повстанської та сучасної військово-патріотичної пісні «Дзвони Лисоні» відбувся напередодні на горі Лисоня, що на околиці міста Бережани.
Про це повідомляє кореспондент «Терену».
Фестиваль присвячувався 105-й річниці боїв Українських січових стрільців на горі Лисоня. Розпочали його панахидою за полеглими за волю України у встановленій на цій легендарній горі капличці. Це були не кадрові вояки, а вчені, літератори, митці, студентська та гімназійна молодь, люди, які у час небезпеки стали на захист свого рідного краю. І нині їхня жертовність, культурно-мистецька спадщина - частина національної свідомості, яка спонукає, як і понад століття тому боронити Україну від ворога на її східних теренах.
Організаторів та гостей XV фестивалю стрілецької, повстанської та сучасної військово-патріотичної пісні «Дзвони Лисоні» привітала директор департаменту культури та туризму Тернопільської ОДА Світлана Байталюк.
Вона подякувала усім присутнім за збережену пам'ять про героїчні сторінки української історії, які надихають на подвиги сучасних захисників України.
Під час фестивалю було відтворено бій на Лисоні за участю ентузіастів місцевого клубу історичної реконструкції «Патріот», діяла виставка – інсталяція з фонду Бережанського краєзнавчого музею, пересувна експозиція зброї, яку привезли на гору дівчата та хлопці з обласного осередку Всеукраїнського громадського об’єднання «Закінчимо війну».
Лунали і виступи окремих виконавців та художніх самодіяльних колективів Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської областей.
Нагадаємо, фестивалі стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні» розпочалися у середині 2000-х років на однойменній горі.
Довідково. Гора Лисоня, яка знаходиться поблизу Бережан на Тернопільщині, відома як місце героїчної битви Українських січових стрільців із російськими військами в 1916 році. Тоді в тутешніх околицях загинуло понад 1300 українців, які своєю загибеллю стримали просування агресора у Європу.
Фото Михайла Урбанського