Оксана Бучко

Куди тернополянам повідомляти про випадки жорстокого поводження з дітьми?

unnamed (7)

Аби попередити жорстоке поводження з дітьми,  громадяни повинні розуміти, що ж вважається насильством та які наслідки таке виховання може мати у майбутньому.

На цю тему висловились фахівці під час засідання круглого столу на тему «Захист дітей від жорстокого поводження на рівні місцевої громади. Роль ЗМІ у подоланні проблеми жорстокого поводження з дітьми в сім’ях», який провела громадська організація «Молодіжний центр розвитку «МІСТ» 12 грудня.

Головна спеціалістка відділу соціально-правового захисту дітей служби у справах неповнолітніх та дітей Катерина Хоркава:

- Є 4 категорії насильства. Більшість — це побутові сварки на фоні економічних питань і непокора батькам: не вивчив уроки, насварився і побив. В українському суспільстві вважається, що рукоприкладство це норма, це не боляче. Часом є таке рукоприкладство, яке доводить до лікарняного ліжка, до того, що дитина зазнає психологічного насильства. Батьків притягують до адміністративної відповідальності, що робити далі — вирішують на комісії, можуть позбавити батьківських прав.

Практичний психолог, методистка психологічної служби Тернопільського комунального методичного центру Галина Несмашна:

- Якщо дитину б’ють, то всі розуміють, що це недопустимо бо фізичні наслідки видно відразу, психологічні наслідки жорстокого поводження не завжди невидимі, тому на них менше звертають увагу, але вони можуть бути більш серйозними. Це чиниться в сім’ї, тими людьми, які би мали забезпечувати базові потреби дитини в безпеці, розвитку, у визнанні. Це безвихідна ситуація для психіки дитини. Часто відбувається викривлення психічного розвитку.

Начальник відділу управління превентивної діяльності ГУНП України в Тернопільській області Петро Тихович:

- За жорстоке поводження батьки можуть нести як кримінальну відповідальність, так і адміністративну відповідальність, відповідно до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Психолог, тренер громадської організація «Молодіжний центр розвитку «МІСТ» Мар’яна Гевко:

- Дитина потребує захисту. Захист повинна забезпечувати держава. Дуже часто насилля сприймається як внутрішня ситуація сім’ї, сусіди чи перехожі бачать, що дитину б'ють, на це не звертають увагу. Але це недопустимо. Виховання не має порушувати права дитини чи суперечити інтересам дитини. Відповідальність прописана у законодавстві. Ляпаси це насильство. Штовхання — насильство. Все, що принижує дитину, це порушення прав і від цього дитина має бути захищена. Не всі знають, що таке жорстоке поводження, думають, що то лише побої. Важливо, щоб самі діти розуміли, що таке насилля. Йдучи вулицею ми можемо спостерігати, як батьки кажуть: «Я тебе зараз залишу, і тебе дядечко забере», можуть вдарити дитину, словесно образити. Все це суперечить правам дитини і не може вважатися виховними методами.

КУДИ ПОВІДОМИТИ ПРО ЖОРСТОКЕ ПОВОДЖЕННЯ З ДИТИНОЮ:

1) Служба у справах неповнолітніх та дітей Тернопільської міської ради 40 41 83.

2) Тернопільських міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 43 31 00.

 3) Управління у справах сім’ї, молодіжної політики й спорту Тернопільської міської ради 52 56 95.

 4) Національна гаряча лінія із запобігання насильства в сім’ї та захисту прав дитини

0 (800) 500 335 — безкоштовно зі стаціонарних телефонів, з мобільних 386.

5) Поліція 102.

Фото з відкритих джерел

 

 

Вибір читачів за тиждень

Відео