Іконописець з Чорткова: «Коли віддаю роботи на виставку, то стіни у моїй майстерні пустують» (фото)
Персональна виставка робіт Володимира Шерстія «Із янголом на плечі» відбулася у Тернопільському обласному художньому музеї. Експозиція загалом складалася із 69 ікон, написаних у Візантійському стилі – саме в цьому напрямку здебільшого працює митець.
Володимир Михайлович – знаний український художник-іконописець. Варто зазначити, що перша особиста виставка відбулася у 2003 році у місті Куритиба, Бразилія. У грудні 2014 пана Володимира нагородили званням «Заслужений майстер народної творчості України».
Загалом, у доробку митця понад тисячу робіт, які прикрашають церкви не лише України, але й Бразилії, Аргентини, Італії та приватні колекції в різних куточках світу. Тісно пан Володимир співпрацює із містом Фатіма – центром світового паломництва, що у Португалії.
До слова, в іконописі Володимир Михайлович не мав ні вчителів, ні наставників: всю інформацію вишукував по крупинці та випробовував на практиці.
«Дотримуюсь Візантійського стилю, пишу здебільшого на дереві. Характерною особливістю цього напрямку є видовжені та сумні лика святих. Немає чітко визначеного часу, який витрачаю на створення однієї роботи. Буває, що можу ікону написати за добу, а інколи – на створення полотна йде декілька тижнів. Все залежить від настрою та натхнення. Коли тяжко на душі, чи ж просто у голову лізуть погані думки – одразу молюся, бо писати ікони треба з чистим серцем та ясною головою. Якщо навіть «Отче наш» не допомагає, просто починаю робити щось інше», - зазначив пан Володимир.
Про свої ікони митець розповідає як про рідних дітей:
Фото: Орест Лижечка«Коли віддаю роботи на виставку, то стіни у моїй майстерні пустують. Саме це відчуття і наповнює моє серце – ніби чогось не вистачає. Переважну більшість робіт продаю, але є декілька, які не виставляю і ніколи не продам. В майбутньому вони перейдуть в музей чи родині».